Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Neamț › EMINUT SRL

EMINUT SRL

Înființată în 1992 · 33 de ani vechime · Mun. Roman
CUI 2054155 · J27/735/1991
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMINUT SRL
Cod fiscal (CIF) RO2054155
Nr. Reg. Comerțului J27/735/1991
Sediu social Str. EROILOR nr. 2, Municipiul Roman, jud. Neamţ, 5550
Telefon 0233726687

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

PLUGARU IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMINUT SRL după CUI 2054155 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
231.724 lei
-32,0% vs 2024
Profit net 2025
29.646 lei
-68,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.8%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 620 de firme din Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 4% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 676 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 298.947 lei20142015: 356.938 lei20152016: 404.838 lei20162017: 402.795 lei20172018: 389.436 lei20182019: 394.257 lei20192020: 428.028 lei20202021: 485.364 lei20212022: 332.873 lei20222023: 320.811 lei20232024: 338.629 lei20242025: 231.724 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 231.724 lei 29.646 lei 0
2024 338.629 lei 94.478 lei —
2023 320.811 lei 77.171 lei —
2022 332.873 lei 99.445 lei —
2021 485.364 lei 145.764 lei —
2020 428.028 lei 109.187 lei 1
2019 394.257 lei 86.536 lei 1
2018 389.436 lei 95.644 lei 1
2017 402.795 lei 45.031 lei 1
2016 404.838 lei 94.676 lei 1
2015 356.938 lei 66.144 lei 2
2014 298.947 lei 50.654 lei 2
2013 264.345 lei 6.763 lei 2
2012 278.853 lei -6.846 lei 2
2011 236.048 lei 3.404 lei 2
2010 271.475 lei 11.683 lei 3
2008 281.610 lei 16.285 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 86 de zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 130 de zile+127 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,79%−15,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,4%−0,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,64×+0,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,63%−13,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,1%−11,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,6%+0,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,4×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,82×−0,49 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 447 de zile+168 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,97%−31,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 413 din 1.009 firme active cu bilanț depus (CAEN 1392)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.875 de firme active din sector
SectorCAEN 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMINUT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMINUT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EMINUT SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 2054155, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/735/1991. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN 1392).

La ultima verificare, EMINUT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 231.724 lei și un rezultat net de 29.646 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMINUT SRL?

EMINUT SRL (CUI 2054155) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EMINUT SRL în sectorul său?

EMINUT SRL ocupă locul 413 din 1.009 firme active cu bilanț depus în CAEN 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMINUT SRL față de firmele din același domeniu?

EMINUT SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.875 de firme active cu CAEN 1392.

Este EMINUT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EMINUT SRL (CUI 2054155) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EMINUT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMINUT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMINUT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMINUT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMINUT SRL plătitoare de TVA?

Da, EMINUT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMINUT SRL?

În anul 2025, EMINUT SRL a raportat o cifră de afaceri de 231.724 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMINUT SRL?

Firmoscop analizează EMINUT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1392 din Neamț, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.