Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › SUINPROD SA

SUINPROD SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Traian Com. Săbăoani
CUI 2056725 · J1991000155274
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SUINPROD SA
Cod fiscal (CIF) RO2056725
Nr. Reg. Comerțului J1991000155274
Sediu Sat Traian Com. Săbăoani, Neamţ
Telefon 0233743812

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIURILĂ MARCELA · administratorAPOSTOL VASILE-LUCIAN · administratorAPOSTOL TEODOR-FLORENTIN · administratorACATRINEI ELENA · administratorANTOCI IOAN · administratorSUMANARU LAURA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN0146 · Creșterea porcinelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SUINPROD SA după CUI 2056725 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
110.617.816 lei
-20.0% vs 2023
Profit net 2024
21.163.008 lei
-2.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă19.1%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 48.084.121 lei20132014: 56.114.929 lei20142015: 53.059.893 lei20152016: 55.963.090 lei20162017: 63.063.906 lei20172018: 59.505.054 lei20182019: 86.690.578 lei20192020: 88.401.266 lei20202021: 79.704.707 lei20212022: 106.061.306 lei20222023: 137.637.927 lei20232024: 110.617.816 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 110.617.816 lei 21.163.008 lei 196
2023 137.637.927 lei 21.689.145 lei 193
2022 106.061.306 lei 4.097.415 lei 208
2021 79.704.707 lei -1.027.202 lei 207
2020 88.401.266 lei 11.871.392 lei
2019 86.690.578 lei 17.912.800 lei 217
2018 59.505.054 lei 11.600.495 lei 211
2017 63.063.906 lei 18.428.583 lei 206
2016 55.963.090 lei 7.916.553 lei 217
2015 53.059.893 lei 6.674.050 lei 183
2014 56.114.929 lei 5.384.154 lei 188
2013 48.084.121 lei 303.377 lei 173
2012 29.699.968 lei 89.323 lei 164
2011 28.641.041 lei 116.928 lei 142
2010 42.321.119 lei 274.842 lei 143
2009 57.481.826 lei 639.876 lei 253
2008 60.214.539 lei 2.548.656 lei 285

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2023 și 2024, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20232024
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 184 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile+17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,13%+3,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,8%−3,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,03×+0,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,34×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,71%−2,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,4%−1,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,95%+3,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 564.377 lei−148.773 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,83×−0,66 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 200 zile+53 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,06%+2,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3 din 409 firme active cu bilanț depus (CAEN 0146)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.971 firme active din sector
SectorCAEN 0146 · Creșterea porcinelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)12

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SUINPROD SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SUINPROD SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SUINPROD SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SUINPROD SA, cu sediul în Sat Traian Com. Săbăoani, are codul unic de înregistrare (CUI) 2056725, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000155274. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Creșterea porcinelor (CAEN 0146).

La ultima verificare, SUINPROD SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 110.617.816 lei și un rezultat net de 21.163.008 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SUINPROD SA?

SUINPROD SA (CUI 2056725) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SUINPROD SA în sectorul său?

SUINPROD SA ocupă locul 3 din 409 firme active cu bilanț depus în CAEN 0146 (Creșterea porcinelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SUINPROD SA față de firmele din același domeniu?

SUINPROD SA este mai veche decât 99% dintre cele 1.971 firme active cu CAEN 0146.

Este SUINPROD SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare SUINPROD SA (CUI 2056725) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SUINPROD SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SUINPROD SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SUINPROD SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SUINPROD SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SUINPROD SA plătitoare de TVA?

Da, SUINPROD SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SUINPROD SA?

În anul 2024, SUINPROD SA a raportat o cifră de afaceri de 110.617.816 lei și un număr mediu de 196 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SUINPROD SA?

Firmoscop analizează SUINPROD SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.