Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL

SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Drobeta-Turnu Severin
CUI 20605058 · J2007000027259
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL
Cod fiscal (CIF) RO20605058
Nr. Reg. Comerțului J2007000027259
Sediu social Bld. T. Vladimirescu nr. 138, bl. 2S, sc. 2, et. 2, ap. 7, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. MEHEDINŢI, 220184
Telefon 0746953594

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RĂVEANU NELU-TRAIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.01.2007
CAEN6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL după CUI 20605058 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
316.606 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-56.561 lei
+39.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-17.9%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 23.359 lei20092011: 0 lei20112012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 0 lei20142017: 167.365 lei20172018: 531.586 lei20182019: 321.222 lei20192020: 312.176 lei20202022: 432.025 lei20222023: 308.213 lei20232025: 316.606 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 316.606 lei -56.561 lei 1
2024 -92.809 lei 1
2023 308.213 lei -115.927 lei 1
2022 432.025 lei -60.096 lei 1
2020 312.176 lei 149.224 lei 3
2019 321.222 lei 247.392 lei 5
2018 531.586 lei -110.130 lei 5
2017 167.365 lei 7.607 lei 3
2016 -7.312 lei
2015 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei
2010 -1.650 lei
2009 23.359 lei -9.572 lei 1
2008 4.089 lei 63 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 160 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -17,86% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,33%−24,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,75×+1,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,57×−0,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -23,29%+8,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,83%−2,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,67%+24,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 316.606 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,83× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,23× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 86 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -14,89%+85,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.667 din 3.120 firme active cu bilanț depus (CAEN 6812)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 5.976 firme active din sector
SectorCAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, are codul unic de înregistrare (CUI) 20605058, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000027259. Firma a fost înființată la data de 16 ianuarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).

La ultima verificare, SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 316.606 lei și un rezultat net de -56.561 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL?

SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL (CUI 20605058) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL în sectorul său?

SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL ocupă locul 1.667 din 3.120 firme active cu bilanț depus în CAEN 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL față de firmele din același domeniu?

SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL este mai veche decât 88% dintre cele 5.976 firme active cu CAEN 6812.

Este SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL (CUI 20605058) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL plătitoare de TVA?

Da, SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL?

În anul 2025, SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 316.606 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL?

Firmoscop analizează SFR CONSTRUCŢII FINISĂRI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Mehedinți →

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.