Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › PROSERV SORAL SRL

PROSERV SORAL SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Bretea Română Com. Bretea Română
CUI 20873760 · J2007000166208
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROSERV SORAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO20873760
Nr. Reg. Comerțului J2007000166208
Sediu Sat Bretea Română Com. Bretea Română, Hunedoara
Telefon 0254212661

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LUŢI SORIN-RAUL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.01.2007
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROSERV SORAL SRL după CUI 20873760 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
339.600 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
48.891 lei
-18.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.4%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 181.160 lei20142015: 205.838 lei20152016: 217.250 lei20162017: 229.211 lei20172018: 244.325 lei20182019: 282.036 lei20192020: 237.066 lei20202021: 311.760 lei20212022: 371.400 lei20222023: 387.900 lei20232024: 357.840 lei20242025: 339.600 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 339.600 lei 48.891 lei 1
2024 357.840 lei 60.271 lei 1
2023 387.900 lei 37.802 lei 1
2022 371.400 lei 13.387 lei 1
2021 311.760 lei 354 lei 1
2020 237.066 lei -5.305 lei 1
2019 282.036 lei 10.876 lei 1
2018 244.325 lei -9.046 lei 1
2017 229.211 lei 11.194 lei 1
2016 217.250 lei 1.078 lei 1
2015 205.838 lei 1.633 lei 1
2014 181.160 lei -28.842 lei 1
2013 155.051 lei -17.592 lei 1
2012 179.240 lei -11.271 lei 1
2011 198.705 lei -39.512 lei 2
2010 434.291 lei -64.953 lei 3
2009 394.500 lei -61.886 lei 4
2008 355.264 lei 46.397 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 18 zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,4%−2,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,06%−33,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,84×+2,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35×−1,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 101,35%−194,05 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 74,94%−44,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,94%+33,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 339.600 lei−18.240 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,21×−1,89 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,81%−3,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 21.041 din 45.271 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 74.234 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROSERV SORAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROSERV SORAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROSERV SORAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROSERV SORAL SRL, cu sediul în Sat Bretea Română Com. Bretea Română, are codul unic de înregistrare (CUI) 20873760, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000166208. Firma a fost înființată la data de 31 ianuarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, PROSERV SORAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 339.600 lei și un rezultat net de 48.891 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROSERV SORAL SRL?

PROSERV SORAL SRL (CUI 20873760) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROSERV SORAL SRL în sectorul său?

PROSERV SORAL SRL ocupă locul 21.041 din 45.271 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROSERV SORAL SRL față de firmele din același domeniu?

PROSERV SORAL SRL este mai veche decât 88% dintre cele 74.234 firme active cu CAEN 4941.

Este PROSERV SORAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROSERV SORAL SRL (CUI 20873760) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROSERV SORAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROSERV SORAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROSERV SORAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROSERV SORAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROSERV SORAL SRL plătitoare de TVA?

Da, PROSERV SORAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROSERV SORAL SRL?

În anul 2025, PROSERV SORAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 339.600 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROSERV SORAL SRL?

Firmoscop analizează PROSERV SORAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.