Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL

INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 20958025 · J2007002172409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO20958025
Nr. Reg. Comerțului J2007002172409
Sediu social Str. Biharia nr. 67-77, et. 1, Cladirea Corp C. camera 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 13981
Telefon 0314290015

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FABIAN IULIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.02.2007
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL după CUI 20958025 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
11.296.989 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
615.607 lei
-61.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.4%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.395 de firme din Lucrări de tâmplărie și dulgherie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,6%.

Mărime față de sector50 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.430 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.290.775 lei20142015: 3.898.685 lei20152016: 5.403.175 lei20162017: 9.445.899 lei20172018: 7.330.426 lei20182019: 8.893.382 lei20192020: 3.832.542 lei20202021: 7.249.887 lei20212022: 13.428.934 lei20222023: 11.777.722 lei20232024: 12.702.839 lei20242025: 11.296.989 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.296.989 lei 615.607 lei 50
2024 12.702.839 lei 1.607.738 lei 53
2023 11.777.722 lei 1.370.760 lei 48
2022 13.428.934 lei 3.029.178 lei 42
2021 7.249.887 lei 1.108.502 lei 15
2020 3.832.542 lei 443.718 lei 33
2019 8.893.382 lei 1.454.705 lei 54
2018 7.330.426 lei -199.001 lei 62
2017 9.445.899 lei 2.191.669 lei 71
2016 5.403.175 lei 845.804 lei 47
2015 3.898.685 lei 11.818 lei 32
2014 3.290.775 lei 33.558 lei 32
2013 2.034.912 lei 399.741 lei 16
2012 1.563.448 lei 62.020 lei 12
2011 1.924.947 lei 617.848 lei 15
2009 772.443 lei 43.760 lei 9
2008 676.904 lei -159.261 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 77 zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 59 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,45%−7,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 81,07%+34,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,23×−0,91 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,03×+3,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 104,69%+6,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,04%−32,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,1%−34,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 225.940 lei−13.736 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,86×−0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 37,66×−1.474,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,51%−10,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 25 din 3.675 firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 7.989 firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 20958025, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002172409. Firma a fost înființată la data de 5 februarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.296.989 lei și un rezultat net de 615.607 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL?

INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL (CUI 20958025) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL în sectorul său?

INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL ocupă locul 25 din 3.675 firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL este mai veche decât 85% dintre cele 7.989 firme active cu CAEN 4332.

Este INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL (CUI 20958025) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL?

În anul 2025, INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.296.989 lei și un număr mediu de 50 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL?

Firmoscop analizează INTER DESIGN CONSTRUCT SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.