Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GHOST RECORDS S.R.L.

GHOST RECORDS S.R.L.

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 21072492 · J2007002884409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GHOST RECORDS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO21072492
Nr. Reg. Comerțului J2007002884409
Sediu social Str. INTRAREA CHEFALULUI nr. 12G, et. 1, ap. 3, LOT C3, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NICOLAE CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 23.02.2010
CAEN5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GHOST RECORDS S.R.L. după CUI 21072492 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.311.174 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
164.504 lei
-20.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.5%
Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 325.746 lei20102011: 212.482 lei20112012: 184.996 lei20122013: 95.346 lei20132014: 0 lei20142018: 24.637 lei20182021: 47.485 lei20212022: 560.521 lei20222023: 1.434.013 lei20232024: 1.559.982 lei20242025: 1.311.174 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.311.174 lei 164.504 lei
2024 1.559.982 lei 207.267 lei
2023 1.434.013 lei 327.590 lei
2022 560.521 lei -28.585 lei
2021 47.485 lei -31.443 lei
2020 -114.646 lei
2019 -5.206 lei
2018 24.637 lei 1.191 lei
2017 -1.140 lei
2016 -9.942 lei
2015 -3.571 lei
2014 0 lei -14.133 lei 1
2013 95.346 lei 34.974 lei 2
2012 184.996 lei 3.253 lei 3
2011 212.482 lei -2.979 lei 2
2010 325.746 lei 2.628 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,55%−0,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,89%+5,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,67×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,49×+0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,76% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,02%−5,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,12%−5,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,19×−0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 189,92×−36,03 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,48%−1,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 56 din 809 firme active cu bilanț depus (CAEN 5920)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 1.543 firme active din sector
SectorCAEN 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 23.02.2010
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 23.02.2010 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GHOST RECORDS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GHOST RECORDS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GHOST RECORDS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GHOST RECORDS S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21072492, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002884409. Firma a fost înființată la data de 13 februarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN 5920).

La ultima verificare, GHOST RECORDS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.311.174 lei și un rezultat net de 164.504 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GHOST RECORDS S.R.L.?

GHOST RECORDS S.R.L. (CUI 21072492) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GHOST RECORDS S.R.L. în sectorul său?

GHOST RECORDS S.R.L. ocupă locul 56 din 809 firme active cu bilanț depus în CAEN 5920 (Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GHOST RECORDS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GHOST RECORDS S.R.L. este mai veche decât 91% dintre cele 1.543 firme active cu CAEN 5920.

Este GHOST RECORDS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GHOST RECORDS S.R.L. (CUI 21072492) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GHOST RECORDS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GHOST RECORDS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GHOST RECORDS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GHOST RECORDS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GHOST RECORDS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GHOST RECORDS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GHOST RECORDS S.R.L.?

În anul 2025, GHOST RECORDS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.311.174 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GHOST RECORDS S.R.L.?

Firmoscop analizează GHOST RECORDS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.