LUC DAN SILVA SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.
Reprezentanți
CHIŞ DANIEL DORU · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 30 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 30 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 30 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută LUC DAN SILVA SRL după CUI 21113886 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2.031.308 lei | 181.977 lei | 7 |
| 2016 | 1.397.862 lei | 82.980 lei | 7 |
| 2015 | 425.871 lei | 43.338 lei | 4 |
| 2014 | 656.310 lei | 6.340 lei | 4 |
| 2013 | 656.310 lei | 6.340 lei | 4 |
| 2012 | 124.646 lei | 14.754 lei | 2 |
| 2011 | 397.752 lei | 8.816 lei | 2 |
| 2010 | 168.277 lei | 605 lei | 2 |
| 2009 | 262.513 lei | 1.368 lei | 2 |
| 2008 | 747.990 lei | 27.149 lei | 2 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 628 din 4.038 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220) |
| Vechime relativă | mai veche decât 80% dintre cele 6.143 firme active din sector |
| Sector | CAEN 0220 · Exploatarea forestieră → |
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/348/2007 → J2007000348020
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru LUC DAN SILVA SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți LUC DAN SILVA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
LUC DAN SILVA SRL, cu sediul în Sat Agrişu Mic Com. Hăşmaş, are codul unic de înregistrare (CUI) 21113886, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000348020. Firma a fost înființată la data de 16 februarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).
La ultima verificare, LUC DAN SILVA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 2.031.308 lei și un rezultat net de 181.977 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are LUC DAN SILVA SRL?
LUC DAN SILVA SRL (CUI 21113886) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă LUC DAN SILVA SRL în sectorul său?
LUC DAN SILVA SRL ocupă locul 628 din 4.038 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.
Cât de veche este LUC DAN SILVA SRL față de firmele din același domeniu?
LUC DAN SILVA SRL este mai veche decât 80% dintre cele 6.143 firme active cu CAEN 0220.
Este LUC DAN SILVA SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare LUC DAN SILVA SRL (CUI 21113886) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este LUC DAN SILVA SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, LUC DAN SILVA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în LUC DAN SILVA SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUC DAN SILVA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este LUC DAN SILVA SRL plătitoare de TVA?
Da, LUC DAN SILVA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a LUC DAN SILVA SRL?
În anul 2022, LUC DAN SILVA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.031.308 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUC DAN SILVA SRL?
Firmoscop analizează LUC DAN SILVA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- AGROZOOINDUSTRIALA SRL · Sat Gurahonţ Com. Gurahonţ · CA 24.281.560 lei
- RAN FOREST SERVICES SRL · Orş. Lipova · CA 20.609.658 lei
- JUNIOR FOREST SRL · Orş. Sebiş · CA 11.022.224 lei
- EDUARD FOREST EXPLORER SRL · Sat Beliu Com. Beliu · CA 9.136.060 lei
- DOI URSULEŢI SRL · Sat Săvârşin Com. Săvârşin · CA 8.244.827 lei
- H.M. COMIMPEX SRL · Sat Săvârşin Com. Săvârşin · CA 6.093.647 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.