Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › NIAGARA SRL

NIAGARA SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 21260577 · J26/418/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NIAGARA SRL
CUI 21260577
Nr. Reg. Comerțului J26/418/2007
Sediu social Str. Braşovului nr. 8, ap. 7, Mun. Târgu Mureş, 540538

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LUKACS CSILLA · administratorTŐKÉS PETER-TIBOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.03.2007
CAEN4521 · Construcții de clădiri și lucrări de geniu
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NIAGARA SRL după CUI 21260577 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
30.898 lei
-64.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.010 lei
-121.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.5%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 16.978 lei20132014: 0 lei20142015: 0 lei20152017: 12.200 lei20172018: 39.655 lei20182019: 23.460 lei20192020: 13.000 lei20202021: 8.245 lei20212022: 46.800 lei20222023: 57.491 lei20232024: 85.485 lei20242025: 30.898 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 30.898 lei -2.010 lei
2024 85.485 lei 9.499 lei
2023 57.491 lei 7.033 lei
2022 46.800 lei 43.576 lei
2021 8.245 lei 7.898 lei
2020 13.000 lei 11.910 lei
2019 23.460 lei 21.404 lei
2018 39.655 lei 37.112 lei
2017 12.200 lei 4.396 lei
2016 -40 lei 1
2015 0 lei -4.380 lei 1
2014 0 lei -10 lei 0
2013 16.978 lei 16.262 lei 0
2012 0 lei 0 lei 0
2011 0 lei -2.289 lei 0
2010 5.887 lei 2.039 lei
2009 35.172 lei 1.539 lei 1
2008 17.294 lei -13.221 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1 zi−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6,51%−17,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,19%−4,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 515,86×+496,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier −0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,81%−25,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,79%−24,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,81%+4,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,2×−0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -6,08%−22,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 214 din 804 firme active cu bilanț depus (CAEN 4521)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 2.883 firme active din sector
SectorCAEN 4521 · Construcții de clădiri și lucrări de geniu →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NIAGARA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NIAGARA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NIAGARA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NIAGARA SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 21260577, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/418/2007. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN 4521).

La ultima verificare, NIAGARA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 30.898 lei și un rezultat net de -2.010 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NIAGARA SRL?

NIAGARA SRL (CUI 21260577) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NIAGARA SRL în sectorul său?

NIAGARA SRL ocupă locul 214 din 804 firme active cu bilanț depus în CAEN 4521 (Construcții de clădiri și lucrări de geniu), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NIAGARA SRL față de firmele din același domeniu?

NIAGARA SRL este mai veche decât 28% dintre cele 2.883 firme active cu CAEN 4521.

Este NIAGARA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NIAGARA SRL (CUI 21260577) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NIAGARA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NIAGARA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NIAGARA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NIAGARA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NIAGARA SRL plătitoare de TVA?

Nu, NIAGARA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NIAGARA SRL?

În anul 2025, NIAGARA SRL a raportat o cifră de afaceri de 30.898 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NIAGARA SRL?

Firmoscop analizează NIAGARA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.