Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PAYPOINT SERVICES SRL

PAYPOINT SERVICES SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 21307815 · J2007004785401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAYPOINT SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO21307815
Nr. Reg. Comerțului J2007004785401
Sediu social Pţa. Charles De Gaulle nr. 15, et. 4, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0214091400

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COTIGĂ MIRCEA-MARIAN · administratorPAWEL BARTOSZ WOJAS · administratorPURICE IONUŢ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.03.2007
CAEN6499 · Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PAYPOINT SERVICES SRL după CUI 21307815 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
276.970.584 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
6.284.105 lei
-47.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.3%
Datorii / capital9.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 167.504.765 lei20142015: 187.991.375 lei20152016: 207.566.177 lei20162017: 225.213.823 lei20172018: 268.972.219 lei20182019: 357.104.366 lei20192020: 366.986.179 lei20202021: 351.570.140 lei20212022: 336.127.282 lei20222023: 336.397.007 lei20232024: 298.834.997 lei20242025: 276.970.584 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 276.970.584 lei 6.284.105 lei 234
2024 298.834.997 lei 11.849.398 lei 222
2023 336.397.007 lei 14.994.688 lei 224
2022 336.127.282 lei 23.084.953 lei 210
2021 351.570.140 lei 23.976.296 lei 187
2020 366.986.179 lei 33.525.054 lei 165
2019 357.104.366 lei 29.985.865 lei 176
2018 268.972.219 lei 21.823.670 lei 156
2017 225.213.823 lei 18.892.838 lei 141
2016 207.566.177 lei 16.258.550 lei 128
2015 187.991.375 lei 13.954.011 lei 125
2014 167.504.765 lei 12.215.209 lei 128
2013 141.566.570 lei 6.050.120 lei 112
2012 130.760.700 lei 223.329 lei 112
2011 117.037.090 lei -120.788 lei 109
2010 101.951.719 lei -5.776.319 lei 126
2009 125.969.325 lei -12.012.743 lei 156

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 386 zile+49 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 246 zile+79 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,27%−1,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,65%−2,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,1× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,39×−3,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,15%−34,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,95%−2,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,66%+2,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.183.635 lei−162.469 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 175,05×−35,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,19%−1,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 179 firme active cu bilanț depus (CAEN 6499)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 442 firme active din sector
SectorCAEN 6499 · Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024–2025)260.000 lei

Cumpărători: Compania APA Brasov

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PAYPOINT SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAYPOINT SERVICES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PAYPOINT SERVICES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PAYPOINT SERVICES SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21307815, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007004785401. Firma a fost înființată la data de 8 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN 6499).

La ultima verificare, PAYPOINT SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 276.970.584 lei și un rezultat net de 6.284.105 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PAYPOINT SERVICES SRL?

PAYPOINT SERVICES SRL (CUI 21307815) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PAYPOINT SERVICES SRL în sectorul său?

PAYPOINT SERVICES SRL ocupă locul 1 din 179 firme active cu bilanț depus în CAEN 6499 (Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAYPOINT SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

PAYPOINT SERVICES SRL este mai veche decât 83% dintre cele 442 firme active cu CAEN 6499.

Este PAYPOINT SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PAYPOINT SERVICES SRL (CUI 21307815) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PAYPOINT SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PAYPOINT SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PAYPOINT SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAYPOINT SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAYPOINT SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, PAYPOINT SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAYPOINT SERVICES SRL?

În anul 2025, PAYPOINT SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 276.970.584 lei și un număr mediu de 234 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAYPOINT SERVICES SRL?

Firmoscop analizează PAYPOINT SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.