Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › TIM GROUP SRL

TIM GROUP SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 21344392 · J33/432/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TIM GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO21344392
Nr. Reg. Comerțului J33/432/2007
Sediu social Str. Grigore Alex. Ghica nr. 120A, Mun. Suceava
Telefon 0744531024

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

TIMOFICIUC ILIE-CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.03.2007
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TIM GROUP SRL după CUI 21344392 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
5.137.582 lei
+12.0% vs 2023
Profit net 2024
237.065 lei
-33.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă4.6%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.514 de firme din Lucrări de tâmplărie și dulgherie care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.598 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 2.136.104 lei20132014: 1.829.424 lei20142015: 2.982.527 lei20152016: 3.428.819 lei20162017: 3.937.143 lei20172018: 3.548.504 lei20182019: 4.148.342 lei20192020: 3.588.197 lei20202021: 4.178.116 lei20212022: 5.213.228 lei20222023: 4.597.119 lei20232024: 5.137.582 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 5.137.582 lei 237.065 lei 13
2023 4.597.119 lei 355.718 lei 12
2022 5.213.228 lei 249.799 lei 12
2021 4.178.116 lei 78.118 lei 10
2020 3.588.197 lei 72.675 lei 11
2019 4.148.342 lei 17.567 lei 10
2018 3.548.504 lei -120.367 lei 12
2017 3.937.143 lei 50.495 lei 15
2016 3.428.819 lei 19.267 lei 12
2015 2.982.527 lei 14.966 lei 10
2014 1.829.424 lei 5.316 lei 12
2013 2.136.104 lei 304 lei 12
2012 2.047.897 lei 3.162 lei
2011 1.697.683 lei 9.425 lei 12
2010 1.552.491 lei 5.029 lei 12
2009 1.882.881 lei 5.209 lei 8
2008 1.462.580 lei 48.538 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 340 zile+125 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 139 zile−63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,61%−3,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,46%+8,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,6×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,66×+0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,24%−7,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,09%−4,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,55%−8,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 395.199 lei+12.106 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,67×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,41×−33,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 152 zile+142 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,42%−2,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 87 din 3.677 firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 7.984 firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)9
Valoare totală (2024–2026)44.991 lei

Cumpărători: Spitalul de Psihiatrie Cronici Siret, COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET, SCOALA GIMNAZIALA PETRU MUSAT

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TIM GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TIM GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TIM GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TIM GROUP SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 21344392, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/432/2007. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, TIM GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 5.137.582 lei și un rezultat net de 237.065 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TIM GROUP SRL?

TIM GROUP SRL (CUI 21344392) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TIM GROUP SRL în sectorul său?

TIM GROUP SRL ocupă locul 87 din 3.677 firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TIM GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

TIM GROUP SRL este mai veche decât 84% dintre cele 7.984 firme active cu CAEN 4332.

Este TIM GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TIM GROUP SRL (CUI 21344392) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TIM GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TIM GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TIM GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TIM GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TIM GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, TIM GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TIM GROUP SRL?

În anul 2024, TIM GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.137.582 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TIM GROUP SRL?

Firmoscop analizează TIM GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.