Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › BOSTAN FARM SRL

BOSTAN FARM SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Sascut Com. Sascut
CUI 21406550 · J2007000545041
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BOSTAN FARM SRL
Cod fiscal (CIF) RO21406550
Nr. Reg. Comerțului J2007000545041
Sediu social Str. Primăriei nr. 1A, Sat Sascut Com. Sascut, jud. BACĂU
Telefon 0234280039

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

PRISECARU LIVIU-DANIEL · administratorBOSTAN ILEANA · administratorBRAŞOVEANU ANA MARIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.03.2007
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BOSTAN FARM SRL după CUI 21406550 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
2.384.667 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
118.937 lei
-17.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 13% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 924.676 lei20142015: 918.131 lei20152016: 945.562 lei20162017: 1.082.270 lei20172018: 1.186.929 lei20182019: 1.070.056 lei20192020: 1.153.475 lei20202021: 1.535.277 lei20212022: 1.934.513 lei20222023: 2.283.006 lei20232024: 2.500.302 lei20242025: 2.384.667 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.384.667 lei 118.937 lei 1
2024 2.500.302 lei 144.563 lei 2
2023 2.283.006 lei 255.919 lei 1
2022 1.934.513 lei 158.966 lei 1
2021 1.535.277 lei 183.911 lei 1
2020 1.153.475 lei 99.643 lei 2
2019 1.070.056 lei 68.770 lei 3
2018 1.186.929 lei 103.837 lei 3
2017 1.082.270 lei 131.954 lei 3
2016 945.562 lei 116.935 lei 4
2015 918.131 lei 119.278 lei 3
2014 924.676 lei 117.898 lei 3
2013 795.321 lei 102.625 lei 3
2012 824.835 lei 108.213 lei 3
2011 524.612 lei 3.188 lei 2
2010 724.924 lei 65.863 lei 2
2009 533.070 lei 61.657 lei 2
2008 -2.779 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 139 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,99%−0,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,73%+15,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21×−0,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,79×+2,7 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 62,95%+27,63 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,87%−0,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,27%−15,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.384.667 lei+1.134.516 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,18×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,15×+0,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 88 zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,1%−2,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.168 din 3.259 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 4.626 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BOSTAN FARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BOSTAN FARM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BOSTAN FARM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BOSTAN FARM SRL, cu sediul în Sat Sascut Com. Sascut, are codul unic de înregistrare (CUI) 21406550, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000545041. Firma a fost înființată la data de 21 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

La ultima verificare, BOSTAN FARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.384.667 lei și un rezultat net de 118.937 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BOSTAN FARM SRL?

BOSTAN FARM SRL (CUI 21406550) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BOSTAN FARM SRL în sectorul său?

BOSTAN FARM SRL ocupă locul 1.168 din 3.259 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BOSTAN FARM SRL față de firmele din același domeniu?

BOSTAN FARM SRL este mai veche decât 52% dintre cele 4.626 firme active cu CAEN 4773.

Este BOSTAN FARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BOSTAN FARM SRL (CUI 21406550) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BOSTAN FARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BOSTAN FARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BOSTAN FARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BOSTAN FARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BOSTAN FARM SRL plătitoare de TVA?

Da, BOSTAN FARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BOSTAN FARM SRL?

În anul 2025, BOSTAN FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.384.667 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BOSTAN FARM SRL?

Firmoscop analizează BOSTAN FARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.