Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › CAFFE SAMIDAN SRL

CAFFE SAMIDAN SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Deva
CUI 21452645 · J2007000468203
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAFFE SAMIDAN SRL
CUI 21452645
Nr. Reg. Comerțului J2007000468203
Sediu social Aleea Plopilor, bl. G2, sc. 1, et. 3, ap. 47, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA, 330106
Telefon 0723438850

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 18.07.2013
CAEN7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAFFE SAMIDAN SRL după CUI 21452645 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
394.446 lei
+50.0% vs 2024
Profit net 2025
20.764 lei
+329.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.3%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 344 de firme din Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 43% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 397 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 15.275 lei20142015: 24.838 lei20152016: 57.545 lei20162017: 69.761 lei20172018: 118.520 lei20182019: 105.067 lei20192020: 133.620 lei20202021: 234.315 lei20212022: 213.644 lei20222023: 244.554 lei20232024: 263.411 lei20242025: 394.446 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 394.446 lei 20.764 lei 1
2024 263.411 lei -9.059 lei 1
2023 244.554 lei 4.560 lei 1
2022 213.644 lei 667 lei 1
2021 234.315 lei 15.467 lei 1
2020 133.620 lei 15.090 lei 1
2019 105.067 lei 3.881 lei 1
2018 118.520 lei 21.603 lei 1
2017 69.761 lei 8.651 lei 1
2016 57.545 lei 2.350 lei 1
2015 24.838 lei -6.273 lei 1
2014 15.275 lei 1.807 lei 0
2013 4.269 lei -1.675 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile+41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,26%+8,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,88%+63,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×−12,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,43×+2,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,04%+115,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,85%+43,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,12%−63,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 394.446 lei+131.035 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,48×+1,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,27×+1,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 44 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,75%+10,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 163 din 667 firme active cu bilanț depus (CAEN 7739)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 1.237 firme active din sector
SectorCAEN 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 8 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J20/468/2007 → J2007000468203

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAFFE SAMIDAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAFFE SAMIDAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAFFE SAMIDAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAFFE SAMIDAN SRL, cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 21452645, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000468203. Firma a fost înființată la data de 27 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN 7739).

La ultima verificare, CAFFE SAMIDAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 394.446 lei și un rezultat net de 20.764 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAFFE SAMIDAN SRL?

CAFFE SAMIDAN SRL (CUI 21452645) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAFFE SAMIDAN SRL în sectorul său?

CAFFE SAMIDAN SRL ocupă locul 163 din 667 firme active cu bilanț depus în CAEN 7739 (Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAFFE SAMIDAN SRL față de firmele din același domeniu?

CAFFE SAMIDAN SRL este mai veche decât 88% dintre cele 1.237 firme active cu CAEN 7739.

Este CAFFE SAMIDAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAFFE SAMIDAN SRL (CUI 21452645) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAFFE SAMIDAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAFFE SAMIDAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAFFE SAMIDAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAFFE SAMIDAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAFFE SAMIDAN SRL plătitoare de TVA?

Nu, CAFFE SAMIDAN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAFFE SAMIDAN SRL?

În anul 2025, CAFFE SAMIDAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 394.446 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAFFE SAMIDAN SRL?

Firmoscop analizează CAFFE SAMIDAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.