Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CARIS SRL

CARIS SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 21481683 · J22/1026/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CARIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO21481683
Nr. Reg. Comerțului J22/1026/2007
Sediu social Str. Zorilor nr. 6, bl. Z7, et. 1, ap. 11, Mun. Iaşi, 700377
Telefon 0722568020

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

TANASE OVIDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.03.2007
CAEN4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CARIS SRL după CUI 21481683 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
7.710.585 lei
+35.0% vs 2024
Profit net 2025
274.944 lei
-55.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.6%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector68 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital9.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.002.912 lei20132015: 1.879.850 lei20152016: 2.450.022 lei20162017: 2.492.222 lei20172018: 2.664.160 lei20182019: 3.298.504 lei20192020: 3.044.774 lei20202021: 3.870.227 lei20212022: 3.823.774 lei20222023: 4.413.891 lei20232024: 5.697.540 lei20242025: 7.710.585 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.710.585 lei 274.944 lei 68
2024 5.697.540 lei 613.700 lei 48
2023 4.413.891 lei 874.710 lei 39
2022 3.823.774 lei 1.421.412 lei 31
2021 3.870.227 lei 1.672.432 lei 29
2020 3.044.774 lei 1.206.001 lei 29
2019 3.298.504 lei 1.522.801 lei 27
2018 2.664.160 lei 1.166.711 lei 24
2017 2.492.222 lei 963.282 lei 23
2016 2.450.022 lei 982.196 lei 22
2015 1.879.850 lei 662.721 lei 21
2013 1.002.912 lei 374.934 lei 11
2012 795.308 lei 287.354 lei 9
2011 54.762 lei -52.001 lei 2
2010 58.433 lei -20.495 lei
2009 758.321 lei 19.402 lei 7
2008 1.038.901 lei 384.264 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 143 zile+51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 66 zile−18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,57%−7,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,09%+36,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11×−0,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,09×+7,95 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 82,95%+34,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,22%−14,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,91%−36,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 113.391 lei−5.308 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,31×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 4,1%−9,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39 din 1.329 firme active cu bilanț depus (CAEN 4531)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 2.378 firme active din sector
SectorCAEN 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CARIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CARIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CARIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CARIS SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 21481683, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1026/2007. Firma a fost înființată la data de 30 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

La ultima verificare, CARIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.710.585 lei și un rezultat net de 274.944 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CARIS SRL?

CARIS SRL (CUI 21481683) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CARIS SRL în sectorul său?

CARIS SRL ocupă locul 39 din 1.329 firme active cu bilanț depus în CAEN 4531 (Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CARIS SRL față de firmele din același domeniu?

CARIS SRL este mai veche decât 61% dintre cele 2.378 firme active cu CAEN 4531.

Este CARIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CARIS SRL (CUI 21481683) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CARIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CARIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CARIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CARIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CARIS SRL plătitoare de TVA?

Da, CARIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CARIS SRL?

În anul 2025, CARIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.710.585 lei și un număr mediu de 68 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CARIS SRL?

Firmoscop analizează CARIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.