Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › SERVEX COMP SRL

SERVEX COMP SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 21509652 · J2007001077222
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERVEX COMP SRL
Cod fiscal (CIF) RO21509652
Nr. Reg. Comerțului J2007001077222
Sediu social Cal. Chişinăului nr. 6, BIROUL NR. 5, PARTER, Mun. Iaşi, 700181
Telefon 255846

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.04.2007
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERVEX COMP SRL după CUI 21509652 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
868.631 lei
+118.0% vs 2024
Profit net 2025
38.617 lei
+130.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.4%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.281 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.516 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 174.219 lei20142015: 318.668 lei20152016: 287.666 lei20162017: 283.206 lei20172018: 260.225 lei20182019: 288.204 lei20192020: 390.753 lei20202021: 506.049 lei20212022: 788.271 lei20222023: 596.452 lei20232024: 397.799 lei20242025: 868.631 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 868.631 lei 38.617 lei 4
2024 397.799 lei -126.727 lei 4
2023 596.452 lei 28.045 lei 4
2022 788.271 lei 69.907 lei 4
2021 506.049 lei 83.557 lei 4
2020 390.753 lei 94.831 lei 5
2019 288.204 lei 80.280 lei 4
2018 260.225 lei 46.190 lei 4
2017 283.206 lei 74.282 lei 5
2016 287.666 lei 136.626 lei 4
2015 318.668 lei 162.482 lei 3
2014 174.219 lei 35.041 lei 5
2013 278.414 lei 37.035 lei 6
2012 437.466 lei 2.221 lei 8
2011 348.454 lei -87.315 lei 6
2010 484.625 lei -61.536 lei 3
2009 599.605 lei 110.724 lei 2
2008 672.428 lei 98.338 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 101 zile−378 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 92 zile−144 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,45%+36,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,85%−35,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,7×+0,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,43×−8,04 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,07%+253,14 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,49%+32,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,15%+31,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 217.158 lei+117.708 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,14×+1,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,7×+9,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile−176 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,33%+29,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 477 din 9.299 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 27.587 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 31 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/1077/2007 → J2007001077222

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERVEX COMP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERVEX COMP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SERVEX COMP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERVEX COMP SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 21509652, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001077222. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2007 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, SERVEX COMP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 868.631 lei și un rezultat net de 38.617 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERVEX COMP SRL?

SERVEX COMP SRL (CUI 21509652) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERVEX COMP SRL în sectorul său?

SERVEX COMP SRL ocupă locul 477 din 9.299 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERVEX COMP SRL față de firmele din același domeniu?

SERVEX COMP SRL este mai veche decât 96% dintre cele 27.587 firme active cu CAEN 8559.

Este SERVEX COMP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERVEX COMP SRL (CUI 21509652) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERVEX COMP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERVEX COMP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERVEX COMP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERVEX COMP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERVEX COMP SRL plătitoare de TVA?

Da, SERVEX COMP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERVEX COMP SRL?

În anul 2025, SERVEX COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 868.631 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERVEX COMP SRL?

Firmoscop analizează SERVEX COMP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.