Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Suceava › ROBERT CONSTRUCT SRL

ROBERT CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Cumpărătura, Comuna Bosanci
CUI 21531749 · J2007000600335
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROBERT CONSTRUCT SRL
CUI 21531749
Nr. Reg. Comerțului J2007000600335
Sediu social Fălticeni nr. 20, Sat Cumpărătura, Comuna Bosanci, jud. Suceava, 727046
Telefon 0745011600

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

CIOBOTARI VIOREL · administratorCIOBOTARI MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROBERT CONSTRUCT SRL după CUI 21531749 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
141.425 lei
+89,0% vs 2024
Profit net 2025
98.518 lei
+108,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă69.7%
Față de sectorpeste 94% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 432 de firme din Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 4% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 476 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 39.905 lei20142015: 22.026 lei20152016: 375 lei20162017: 29.840 lei20172018: 19.818 lei20182019: 53.574 lei20192020: 121.370 lei20202021: 108.329 lei20212022: 140.402 lei20222023: 73.976 lei20232024: 74.839 lei20242025: 141.425 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 141.425 lei 98.518 lei 0
2024 74.839 lei 47.162 lei —
2023 73.976 lei 56.939 lei —
2022 140.402 lei 47.457 lei —
2021 108.329 lei 49.745 lei 2
2020 121.370 lei 51.252 lei —
2019 53.574 lei 39.943 lei —
2018 19.818 lei 12.485 lei 1
2017 29.840 lei 18.039 lei 1
2016 375 lei -5.948 lei 1
2015 22.026 lei 17.481 lei 1
2014 39.905 lei 29.043 lei 3
2013 79.536 lei 49.722 lei 7
2012 101.549 lei 2.847 lei 12
2011 56.968 lei -38.086 lei 14
2010 13.818 lei -41.852 lei 2
2009 4.162 lei -37.383 lei 2
2008 31.627 lei -22.732 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 19 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 263 de zile+209 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 69,66%+6,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,95%+5,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,39×−42,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,73%+52,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 90,93%+46,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,05%−5,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,31×+0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 453,24%+229,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 326 din 540 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4299)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 911 firme active din sector
SectorCAEN 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 octombrie 2026Schimbare sediu: Sat Bosanci Com. Bosanci → Sat Cumpărătura Com. Bosanci

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROBERT CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROBERT CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ROBERT CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Cumpărătura, Comuna Bosanci, are codul unic de înregistrare (CUI) 21531749, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000600335. Firma a fost înființată la data de 5 aprilie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

La ultima verificare, ROBERT CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 141.425 lei și un rezultat net de 98.518 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROBERT CONSTRUCT SRL?

ROBERT CONSTRUCT SRL (CUI 21531749) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROBERT CONSTRUCT SRL în sectorul său?

ROBERT CONSTRUCT SRL ocupă locul 326 din 540 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4299 (Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROBERT CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

ROBERT CONSTRUCT SRL este mai veche decât 74% dintre cele 911 firme active cu CAEN 4299.

Este ROBERT CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROBERT CONSTRUCT SRL (CUI 21531749) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROBERT CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROBERT CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROBERT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROBERT CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROBERT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, ROBERT CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROBERT CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, ROBERT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 141.425 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROBERT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează ROBERT CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4299 din Suceava, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.