Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › INFACO SRL

INFACO SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 2157606 · J2022002457402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INFACO SRL
Cod fiscal (CIF) RO2157606
Nr. Reg. Comerțului J2022002457402
Sediu social Str LĂŢEA GHEORGHE nr. 8, bl. C52, PARTER, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 074220744

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

KOLEMEN REMUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 15.11.2023
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INFACO SRL după CUI 2157606 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
86.135.773 lei
+76.0% vs 2024
Profit net 2025
1.288.947 lei
-50.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector86 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.286.699 lei20142015: 2.729.483 lei20152016: 1.381.922 lei20162017: 725.495 lei20172018: 351.561 lei20182019: 295.089 lei20192020: 158.402 lei20202021: 160.734 lei20212022: 14.190.473 lei20222023: 27.517.983 lei20232024: 48.869.695 lei20242025: 86.135.773 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 86.135.773 lei 1.288.947 lei 86
2024 48.869.695 lei 2.581.275 lei 35
2023 27.517.983 lei 1.103.091 lei 14
2022 14.190.473 lei 1.433.438 lei 3
2021 160.734 lei 31.714 lei 4
2020 158.402 lei 510 lei 7
2019 295.089 lei -248.706 lei 7
2018 351.561 lei 4.376 lei 9
2017 725.495 lei -14.796 lei 9
2016 1.381.922 lei -73.121 lei 11
2015 2.729.483 lei 224.662 lei 13
2014 8.286.699 lei 9.980 lei 30
2013 8.590.542 lei 263.813 lei 27
2012 6.901.256 lei 207.540 lei 23
2011 81 lei 0
2010 -2.100 lei
2009 -3.034 lei
2008 -5.245 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nuda

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 245 zile−85 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 126 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,5%−3,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,96%+1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,19× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,23×+0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,68%−16,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,87%−2,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,04%−1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.001.579 lei−394.698 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,25×+0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,29×−4,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile+23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,46%−2,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 61 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 91.150 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)20
Valoare totală (2025–2026)8.477.367 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați13 · 18.029.536 lei

Autorități: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Gorj, SPITALUL DE URGENTA TG-CARBUNESTI, SPITALUL JUDETEAN TG-JIU

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2025–2026)134.618 lei

Cumpărători: SC EDILITARA PUBLIC SA TG-JIU, Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Gorj, LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN ȘANDRU" BÂLTA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu → Sector 6 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 15.11.2023
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J18/682/1991 → J2022002457402
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 15.11.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Gorj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022002457402 → J18/682/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Gorj → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu → Bucureşti Sectorul 6

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INFACO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INFACO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INFACO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INFACO SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 2157606, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022002457402. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, INFACO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 86.135.773 lei și un rezultat net de 1.288.947 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INFACO SRL?

INFACO SRL (CUI 2157606) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INFACO SRL în sectorul său?

INFACO SRL ocupă locul 61 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INFACO SRL față de firmele din același domeniu?

INFACO SRL este mai veche decât 99% dintre cele 91.150 firme active cu CAEN 4711.

Este INFACO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INFACO SRL (CUI 2157606) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INFACO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INFACO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INFACO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INFACO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INFACO SRL plătitoare de TVA?

Da, INFACO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INFACO SRL?

În anul 2025, INFACO SRL a raportat o cifră de afaceri de 86.135.773 lei și un număr mediu de 86 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INFACO SRL?

Firmoscop analizează INFACO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.