Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EDY SPEED TRANS SRL

EDY SPEED TRANS SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 21587871 · J2007007719401
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EDY SPEED TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO21587871
Nr. Reg. Comerțului J2007007719401
Sediu social Şos. Pantelimon nr. 148, bl. 100, sc. 1, et. 9, ap. 73, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0721107255

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.2007
CAEN7420 · Activități fotografice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EDY SPEED TRANS SRL după CUI 21587871 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
348.620 lei
-40.0% vs 2024
Profit net 2025
31.986 lei
-85.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.2%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.081 de firme din Activități fotografice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 50% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.137 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 21.773 lei20132014: 15.699 lei20142015: 15.616 lei20152016: 7.890 lei20162018: 12.838 lei20182019: 64.647 lei20192020: 16.510 lei20202021: 54.089 lei20212022: 116.435 lei20222023: 240.569 lei20232024: 581.535 lei20242025: 348.620 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 348.620 lei 31.986 lei 1
2024 581.535 lei 223.389 lei 1
2023 240.569 lei 93.917 lei 1
2022 116.435 lei 53.331 lei
2021 54.089 lei 5.000 lei
2020 16.510 lei -8.376 lei
2019 64.647 lei 21.930 lei
2018 12.838 lei 4.604 lei
2017 -1.309 lei
2016 7.890 lei 2.383 lei
2015 15.616 lei 34 lei
2014 15.699 lei -4.061 lei
2013 21.773 lei -4.591 lei
2012 46.060 lei 1.184 lei
2011 45.133 lei -6.821 lei
2010 25.354 lei -19.926 lei
2009 38.185 lei -32.517 lei 1
2008 66.070 lei -18.253 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 74 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,18%−29,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,12%+9,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,14×+0,71 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,64%−180,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,8%−83,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,88%−9,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 348.620 lei−232.915 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,36×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,68×−6,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 55 zile+26 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,74%−56,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 286 din 4.923 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 12.515 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/7719/2007 → J2007007719401
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2007007719401 → J40/7719/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/7719/2007 → J2007007719401

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EDY SPEED TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EDY SPEED TRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EDY SPEED TRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EDY SPEED TRANS SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21587871, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007007719401. Firma a fost înființată la data de 18 aprilie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, EDY SPEED TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 348.620 lei și un rezultat net de 31.986 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EDY SPEED TRANS SRL?

EDY SPEED TRANS SRL (CUI 21587871) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EDY SPEED TRANS SRL în sectorul său?

EDY SPEED TRANS SRL ocupă locul 286 din 4.923 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EDY SPEED TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

EDY SPEED TRANS SRL este mai veche decât 90% dintre cele 12.515 firme active cu CAEN 7420.

Este EDY SPEED TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EDY SPEED TRANS SRL (CUI 21587871) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EDY SPEED TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EDY SPEED TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EDY SPEED TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EDY SPEED TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EDY SPEED TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, EDY SPEED TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EDY SPEED TRANS SRL?

În anul 2025, EDY SPEED TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 348.620 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EDY SPEED TRANS SRL?

Firmoscop analizează EDY SPEED TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.