Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL

BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Orş. Cernavodă
CUI 21640231 · J2007001398138
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL
CUI 21640231
Nr. Reg. Comerțului J2007001398138
Sediu social Str. Nicolae Titulescu nr. 2, bl. L1, sc. A, et. 1, ap. 1, CAMERA 2, Orş. Cernavodă, jud. CONSTANŢA, 905200
Telefon 0721218719

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ENESCU LUMINIŢA-IULIANA · administratorENESCU MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.04.2007
CAEN7420 · Activități fotografice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL după CUI 21640231 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
76.168 lei
-25.0% vs 2024
Profit net 2025
-15.341 lei
-296.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-20.1%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.081 de firme din Activități fotografice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 50% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.137 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 28.311 lei20142015: 43.415 lei20152016: 40.822 lei20162017: 69.678 lei20172018: 60.177 lei20182019: 76.769 lei20192020: 39.890 lei20202021: 74.070 lei20212022: 81.600 lei20222023: 98.964 lei20232024: 102.233 lei20242025: 76.168 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 76.168 lei -15.341 lei 1
2024 102.233 lei 7.799 lei 1
2023 98.964 lei 33.391 lei 1
2022 81.600 lei 15.385 lei 1
2021 74.070 lei 6.096 lei 1
2020 39.890 lei -22.314 lei 1
2019 76.769 lei 5.850 lei 1
2018 60.177 lei -6.697 lei 1
2017 69.678 lei 3.974 lei 1
2016 40.822 lei 3.481 lei 1
2015 43.415 lei 3.020 lei 1
2014 28.311 lei -9.448 lei 1
2013 21.999 lei -10.815 lei 2
2012 30.231 lei -8.141 lei 1
2011 39.226 lei -400 lei 1
2010 36.604 lei 1.500 lei
2008 10.150 lei 3.226 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 129 zile+46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -20,14%−27,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,21%+20,52 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,58×−0,76 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,72×+0,98 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -97,78%−122,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -35,97%−50,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,79%−20,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 76.168 lei−26.065 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,79×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,02×−10,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -16,07%−25,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.825 din 4.923 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 12.512 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL, cu sediul în Orş. Cernavodă, are codul unic de înregistrare (CUI) 21640231, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001398138. Firma a fost înființată la data de 26 aprilie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 76.168 lei și un rezultat net de -15.341 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL?

BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL (CUI 21640231) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL în sectorul său?

BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL ocupă locul 1.825 din 4.923 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL față de firmele din același domeniu?

BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL este mai veche decât 90% dintre cele 12.512 firme active cu CAEN 7420.

Este BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL (CUI 21640231) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL plătitoare de TVA?

Nu, BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL?

În anul 2025, BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 76.168 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL?

Firmoscop analizează BRAVO STUDIO PRODUCTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.