Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › C&M TAVRIDES SRL

C&M TAVRIDES SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 21743849 · J40/9462/2007
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire C&M TAVRIDES SRL
CUI 21743849
Nr. Reg. Comerțului J40/9462/2007
Sediu social Spl. Independenţei nr. 273, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 60042
Telefon 0213186960

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

PAFITIS ALEXANDROS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 15.12.2022
CAEN6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută C&M TAVRIDES SRL după CUI 21743849 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2021
184 lei
-49.0% vs 2020
Profit net 2021
-2.655 lei
-921.2% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-1442.9%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-49%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei0 lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142015: 165 lei165 lei20152016: 167 lei167 lei20162017: 171 lei171 lei20172018: 173 lei173 lei20182020: 363 lei363 lei20202021: 184 lei184 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 184 lei -2.655 lei
2020 363 lei -260 lei
2019 -770 lei
2018 173 lei -3.680 lei
2017 171 lei -652 lei
2016 167 lei -167 lei
2015 165 lei -232 lei
2014 0 lei -244 lei
2013 0 lei -7.676 lei
2012 0 lei -998 lei
2011 0 lei -657 lei
2010 -8.721 lei
2009 -12.121 lei
2008 -1.273 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.647.114 zile+844.524 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.442,93%−1.371,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 109,41%+4,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,91× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,35%−0,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -9,41%−4,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -91,34%−55,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.171 din 1.796 firme active cu bilanț depus (CAEN 6810)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 4.861 firme active din sector
SectorCAEN 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume101
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)23

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru C&M TAVRIDES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți C&M TAVRIDES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

C&M TAVRIDES SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21743849, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/9462/2007. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN 6810).

La ultima verificare, C&M TAVRIDES SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 184 lei și un rezultat net de -2.655 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are C&M TAVRIDES SRL?

C&M TAVRIDES SRL (CUI 21743849) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă C&M TAVRIDES SRL în sectorul său?

C&M TAVRIDES SRL ocupă locul 1.171 din 1.796 firme active cu bilanț depus în CAEN 6810 (Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este C&M TAVRIDES SRL față de firmele din același domeniu?

C&M TAVRIDES SRL este mai veche decât 72% dintre cele 4.861 firme active cu CAEN 6810.

Este C&M TAVRIDES SRL o firmă activă?

Nu — C&M TAVRIDES SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este C&M TAVRIDES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare C&M TAVRIDES SRL (CUI 21743849) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în C&M TAVRIDES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru C&M TAVRIDES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este C&M TAVRIDES SRL plătitoare de TVA?

Nu, C&M TAVRIDES SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a C&M TAVRIDES SRL?

În anul 2021, C&M TAVRIDES SRL a raportat o cifră de afaceri de 184 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu C&M TAVRIDES SRL?

Firmoscop analizează C&M TAVRIDES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.