Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › AMPRENTA GROUP SRL

AMPRENTA GROUP SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 21755932 · J2007000407284
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AMPRENTA GROUP SRL
CUI 21755932
Nr. Reg. Comerțului J2007000407284
Sediu social Aleea Înfrăţirii nr. 5, bl. FA12B, sc. B, et. 3, ap. 8, Mun. Slatina, jud. OLT, 230013
Telefon 0766314333

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CÎRCIUMARU IONUŢ- STELIAN · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 08.08.2012
CAEN1814 · Legătorie și servicii conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AMPRENTA GROUP SRL după CUI 21755932 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
202.553 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
91.191 lei
+88.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă45.0%
Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 33.980 lei20142015: 72.951 lei20152016: 25.600 lei20162017: 21.291 lei20172018: 52.271 lei20182019: 164.965 lei20192020: 101.808 lei20202021: 77.402 lei20212022: 96.351 lei20222023: 137.339 lei20232024: 159.009 lei20242025: 202.553 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 202.553 lei 91.191 lei 1
2024 159.009 lei 48.309 lei 1
2023 137.339 lei 76.671 lei 1
2022 96.351 lei 85.432 lei
2021 77.402 lei 57.358 lei
2020 101.808 lei 87.397 lei 1
2019 164.965 lei 125.293 lei
2018 52.271 lei 32.578 lei 1
2017 21.291 lei -10.536 lei 1
2016 25.600 lei 3.853 lei 1
2015 72.951 lei 43.429 lei 1
2014 33.980 lei 21.708 lei
2013 4.200 lei 3.992 lei
2012 4.400 lei -90 lei
2011 0 lei 0 lei
2010
2009 -660 lei
2008 19.001 lei 14.997 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 260 zile+241 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 171 zile+49 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,02%+14,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,22%+57,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,63×−22,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,58×+1,54 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,72%+74,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,67%+14,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,78%−57,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 202.553 lei+43.544 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 85,25%+40,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 84 din 197 firme active cu bilanț depus (CAEN 1814)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 399 firme active din sector
SectorCAEN 1814 · Legătorie și servicii conexe →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)29
Valoare totală (2024–2026)568.239 lei

Cumpărători: COMUNA MITROFANI (PRIMARIA COMUNEI MITROFANI), DIRECTIA PENTRU AGRICULTURA JUDETEANA OLT, COMUNA SUSANI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AMPRENTA GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AMPRENTA GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AMPRENTA GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AMPRENTA GROUP SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 21755932, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000407284. Firma a fost înființată la data de 17 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Legătorie și servicii conexe (CAEN 1814).

La ultima verificare, AMPRENTA GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 202.553 lei și un rezultat net de 91.191 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AMPRENTA GROUP SRL?

AMPRENTA GROUP SRL (CUI 21755932) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AMPRENTA GROUP SRL în sectorul său?

AMPRENTA GROUP SRL ocupă locul 84 din 197 firme active cu bilanț depus în CAEN 1814 (Legătorie și servicii conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AMPRENTA GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

AMPRENTA GROUP SRL este mai veche decât 73% dintre cele 399 firme active cu CAEN 1814.

Este AMPRENTA GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AMPRENTA GROUP SRL (CUI 21755932) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AMPRENTA GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AMPRENTA GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AMPRENTA GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AMPRENTA GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AMPRENTA GROUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, AMPRENTA GROUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AMPRENTA GROUP SRL?

În anul 2025, AMPRENTA GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 202.553 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AMPRENTA GROUP SRL?

Firmoscop analizează AMPRENTA GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.