Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › NINA TRANS SRL

NINA TRANS SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Cristeşti Com. Cristeşti
CUI 21783800 · J26/948/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NINA TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO21783800
Nr. Reg. Comerțului J26/948/2007
Sediu social Str. Principală nr. 678, bl. K, sc. 1, ap. 11, Sat Cristeşti Com. Cristeşti, jud. MUREŞ, 547185
Telefon 0747427030

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MUNTEAN AUGUSTINA LOREDANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.05.2007
CAEN5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NINA TRANS SRL după CUI 21783800 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.504.233 lei
+38.0% vs 2023
Profit net 2024
35.672 lei
+61.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.4%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 832 de firme din Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,4%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 971 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 335.117 lei20132014: 586.898 lei20142015: 870.520 lei20152016: 1.116.967 lei20162017: 1.285.861 lei20172018: 1.391.028 lei20182019: 1.594.939 lei20192020: 1.846.285 lei20202021: 1.976.231 lei20212022: 2.294.054 lei20222023: 1.819.121 lei20232024: 2.504.233 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.504.233 lei 35.672 lei 6
2023 1.819.121 lei 22.056 lei 6
2022 2.294.054 lei 290.751 lei 6
2021 1.976.231 lei 20.302 lei 6
2020 1.846.285 lei 10.674 lei 5
2019 1.594.939 lei 13.253 lei 4
2018 1.391.028 lei 6.094 lei 4
2017 1.285.861 lei 11.132 lei 4
2016 1.116.967 lei 8.037 lei 4
2015 870.520 lei 7.361 lei 4
2014 586.898 lei 25.425 lei 3
2013 335.117 lei 10.631 lei 2
2012 208.764 lei 2.879 lei 2
2011 168.824 lei 1.154 lei 3
2010 134.593 lei -7.728 lei 3
2009 119.937 lei -50.319 lei 3
2008 145.398 lei -11.855 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 99 zile−51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 103 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,42%+0,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,25%−4,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,58×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,72×−0,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,06%+2,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,33%+1,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,75%+4,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 417.372 lei+114.185 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,34×+0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1,66%−0,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 131 din 1.377 firme active cu bilanț depus (CAEN 5221)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 2.667 firme active din sector
SectorCAEN 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NINA TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NINA TRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NINA TRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NINA TRANS SRL, cu sediul în Sat Cristeşti Com. Cristeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21783800, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/948/2007. Firma a fost înființată la data de 23 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN 5221).

La ultima verificare, NINA TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.504.233 lei și un rezultat net de 35.672 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NINA TRANS SRL?

NINA TRANS SRL (CUI 21783800) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NINA TRANS SRL în sectorul său?

NINA TRANS SRL ocupă locul 131 din 1.377 firme active cu bilanț depus în CAEN 5221 (Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NINA TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

NINA TRANS SRL este mai veche decât 84% dintre cele 2.667 firme active cu CAEN 5221.

Este NINA TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NINA TRANS SRL (CUI 21783800) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NINA TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NINA TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NINA TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NINA TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NINA TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, NINA TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NINA TRANS SRL?

În anul 2024, NINA TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.504.233 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NINA TRANS SRL?

Firmoscop analizează NINA TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.