Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › PEMORA EXPERT SRL

PEMORA EXPERT SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 21791080 · J2007000713273
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PEMORA EXPERT SRL
Cod fiscal (CIF) RO21791080
Nr. Reg. Comerțului J2007000713273
Sediu social Bld. Decebal nr. 3, bl. E2, et. 3, ap. 47, Mun. Piatra Neamţ, 610012
Telefon 0745298939

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

POPA PETRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.05.2007
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PEMORA EXPERT SRL după CUI 21791080 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
104.380 lei
-50.0% vs 2024
Profit net 2025
8.911 lei
-91.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.5%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 221.053 lei20142015: 126.355 lei20152016: 171.702 lei20162017: 182.490 lei20172018: 217.400 lei20182019: 275.100 lei20192020: 268.366 lei20202021: 143.998 lei20212022: 126.872 lei20222023: 186.292 lei20232024: 206.986 lei20242025: 104.380 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 104.380 lei 8.911 lei 0
2024 206.986 lei 103.041 lei 0
2023 186.292 lei 51.301 lei 1
2022 126.872 lei 6.443 lei 0
2021 143.998 lei 24.214 lei 0
2020 268.366 lei 118.368 lei 1
2019 275.100 lei 125.418 lei 1
2018 217.400 lei 83.363 lei 1
2017 182.490 lei 66.462 lei 1
2016 171.702 lei 46.764 lei 1
2015 126.355 lei 18.103 lei 1
2014 221.053 lei 125.518 lei 1
2013 82.640 lei -17.071 lei 1
2012 91.752 lei -45.618 lei 1
2011 170.644 lei 40.367 lei 1
2010 146.868 lei 5.489 lei 1
2009 95.061 lei 3.676 lei 2
2008 229.833 lei 120.848 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 49 zile+28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 187 zile+77 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,54%−41,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,89%+1,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 20,46×−7,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,23%−29,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,08%−28,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,11%−1,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,36×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,7%−84,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.409 din 18.418 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 32.710 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)17
Valoare totală (2024–2026)87.499 lei

Cumpărători: COMUNA ASAU (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI ASAU JUD. BACAU), COMUNA POIANA TEIULUI (PRIMARIA POIANA TEIULUI), Comuna Parjol

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume42
Dintre care radiate (închise)17

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PEMORA EXPERT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PEMORA EXPERT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PEMORA EXPERT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PEMORA EXPERT SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 21791080, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000713273. Firma a fost înființată la data de 24 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, PEMORA EXPERT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 104.380 lei și un rezultat net de 8.911 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PEMORA EXPERT SRL?

PEMORA EXPERT SRL (CUI 21791080) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PEMORA EXPERT SRL în sectorul său?

PEMORA EXPERT SRL ocupă locul 12.409 din 18.418 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PEMORA EXPERT SRL față de firmele din același domeniu?

PEMORA EXPERT SRL este mai veche decât 82% dintre cele 32.710 firme active cu CAEN 7112.

Este PEMORA EXPERT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PEMORA EXPERT SRL (CUI 21791080) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PEMORA EXPERT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PEMORA EXPERT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PEMORA EXPERT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PEMORA EXPERT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PEMORA EXPERT SRL plătitoare de TVA?

Da, PEMORA EXPERT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PEMORA EXPERT SRL?

În anul 2025, PEMORA EXPERT SRL a raportat o cifră de afaceri de 104.380 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PEMORA EXPERT SRL?

Firmoscop analizează PEMORA EXPERT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.