Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › IMA GROUP SRL

IMA GROUP SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Dorohoi
CUI 21795694 · J2007000316070
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMA GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO21795694
Nr. Reg. Comerțului J2007000316070
Sediu social Aleea Amurgului nr. 6, sc. A, et. 3, ap. 14, Mun. Dorohoi, jud. BOTOŞANI, 715200
Telefon 0749055915

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.05.2007
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMA GROUP SRL după CUI 21795694 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
15.079 lei
-98.0% vs 2024
Profit net 2025
-187.406 lei
-162.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1242.8%
Mărime față de sector1 angajat · peste 36% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.082 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 49.098 lei20142015: 88.025 lei20152016: 77.739 lei20162017: 129.942 lei20172018: 243.721 lei20182019: 139.133 lei20192020: 70.196 lei20202021: 28.095 lei20212022: 58.717 lei20222023: 327.278 lei20232024: 768.834 lei20242025: 15.079 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.079 lei -187.406 lei 1
2024 768.834 lei 298.484 lei 2
2023 327.278 lei 124.751 lei 1
2022 58.717 lei 5.813 lei 1
2021 28.095 lei -12.210 lei
2020 70.196 lei 20.577 lei
2019 139.133 lei 10.057 lei
2018 243.721 lei 43.670 lei 1
2017 129.942 lei 40.213 lei
2016 77.739 lei -4.703 lei
2015 88.025 lei -7.329 lei 1
2014 49.098 lei 29.504 lei
2013 24.231 lei 7.906 lei
2012 78.483 lei 79 lei
2011 48.350 lei 1.214 lei
2010 35.385 lei 1.277 lei 1
2009 13.827 lei 93 lei
2008 67.898 lei 2.408 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.035 zile+905 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.363 zile+2.121 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.242,83%−1.281,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,31%−19,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,13×+3,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,19×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -85,38%−145,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -71,45%−109,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,69%+19,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 15.079 lei−369.338 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,06×−0,93 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -92,55%−162,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.983 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 8.961 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J07/316/2007 → J2007000316070

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMA GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMA GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IMA GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IMA GROUP SRL, cu sediul în Mun. Dorohoi, are codul unic de înregistrare (CUI) 21795694, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000316070. Firma a fost înființată la data de 24 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, IMA GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.079 lei și un rezultat net de -187.406 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMA GROUP SRL?

IMA GROUP SRL (CUI 21795694) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IMA GROUP SRL în sectorul său?

IMA GROUP SRL ocupă locul 5.983 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMA GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

IMA GROUP SRL este mai veche decât 75% dintre cele 8.961 firme active cu CAEN 7111.

Este IMA GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMA GROUP SRL (CUI 21795694) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMA GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMA GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IMA GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMA GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMA GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, IMA GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMA GROUP SRL?

În anul 2025, IMA GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.079 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMA GROUP SRL?

Firmoscop analizează IMA GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.