Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › RAREŞ & IONUŢ SRL

RAREŞ & IONUŢ SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Câmpulung Moldovenesc
CUI 21825671 · J33/887/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAREŞ & IONUŢ SRL
Cod fiscal (CIF) RO21825671
Nr. Reg. Comerțului J33/887/2007
Sediu social Str. Libertăţii nr. 23, Mun. Câmpulung Moldovenesc, jud. SUCEAVA, 725100
Telefon 0723184051

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CRĂCIUN VASILE · administratorCRĂCIUN ANA-MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.05.2007
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAREŞ & IONUŢ SRL după CUI 21825671 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2024
83.662 lei
+339.0% vs 2022
Profit net 2024
-22.162 lei
-1449.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-26.5%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 31.971 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 34.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital2.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 169.490 lei20092010: 23.961 lei20102011: 74.358 lei20112012: 58.640 lei20122013: 49.357 lei20132014: 23.780 lei20142015: 31.688 lei20152016: 43.505 lei20162017: 30.275 lei20172021: 68.500 lei20212022: 19.040 lei20222024: 83.662 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 83.662 lei -22.162 lei 1
2022 19.040 lei 1.642 lei
2021 68.500 lei 12.570 lei
2017 30.275 lei -42.538 lei 1
2016 43.505 lei 4.872 lei 1
2015 31.688 lei 514 lei 1
2014 23.780 lei 4.842 lei 1
2013 49.357 lei -19.126 lei 1
2012 58.640 lei -28.687 lei 1
2011 74.358 lei -25.651 lei 1
2010 23.961 lei -74.903 lei 2
2009 169.490 lei 210 lei 2
2008 135.181 lei 77 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 232 zile−1.368 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−643 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -26,49%−35,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,61%+7,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,36×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,79×+0,85 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -116,15%−119,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -30,65%−31,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 26,39%−7,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 83.662 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16×+1,01 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,3× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 158 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -20,69%−33,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 33.641 din 45.270 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 74.233 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume58
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)25

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAREŞ & IONUŢ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAREŞ & IONUŢ SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAREŞ & IONUŢ SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAREŞ & IONUŢ SRL, cu sediul în Mun. Câmpulung Moldovenesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 21825671, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/887/2007. Firma a fost înființată la data de 30 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, RAREŞ & IONUŢ SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 83.662 lei și un rezultat net de -22.162 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAREŞ & IONUŢ SRL?

RAREŞ & IONUŢ SRL (CUI 21825671) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAREŞ & IONUŢ SRL în sectorul său?

RAREŞ & IONUŢ SRL ocupă locul 33.641 din 45.270 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAREŞ & IONUŢ SRL față de firmele din același domeniu?

RAREŞ & IONUŢ SRL este mai veche decât 87% dintre cele 74.233 firme active cu CAEN 4941.

Este RAREŞ & IONUŢ SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAREŞ & IONUŢ SRL (CUI 21825671) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAREŞ & IONUŢ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAREŞ & IONUŢ SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAREŞ & IONUŢ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAREŞ & IONUŢ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAREŞ & IONUŢ SRL plătitoare de TVA?

Da, RAREŞ & IONUŢ SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAREŞ & IONUŢ SRL?

În anul 2024, RAREŞ & IONUŢ SRL a raportat o cifră de afaceri de 83.662 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAREŞ & IONUŢ SRL?

Firmoscop analizează RAREŞ & IONUŢ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.