Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › TERMOGLASS SRL

TERMOGLASS SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Slobozia
CUI 21840299 · J21/313/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TERMOGLASS SRL
CUI 21840299
Nr. Reg. Comerțului J21/313/2007
Sediu social Str. Teilor nr. 12A, Mun. Slobozia, jud. IALOMIŢA
Telefon 0766347173

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

IOVA GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.05.2007
CAEN2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TERMOGLASS SRL după CUI 21840299 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
149.868 lei
-32.0% vs 2024
Profit net 2025
14.986 lei
+571.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.0%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 481 de firme din Fabricarea de uși și ferestre din metal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,8%.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 99.521 lei20142015: 76.610 lei20152016: 94.400 lei20162017: 258.908 lei20172018: 184.296 lei20182019: 126.186 lei20192020: 160.574 lei20202021: 172.779 lei20212022: 173.166 lei20222023: 150 lei20232024: 221.624 lei20242025: 149.868 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 149.868 lei 14.986 lei
2024 221.624 lei -3.180 lei
2023 150 lei 460 lei
2022 173.166 lei 78.461 lei
2021 172.779 lei -3.008 lei 1
2020 160.574 lei -40.284 lei 3
2019 126.186 lei 21.355 lei 1
2018 184.296 lei -36.599 lei 3
2017 258.908 lei 38.517 lei 3
2016 94.400 lei -36.330 lei 3
2015 76.610 lei -34.033 lei 3
2014 99.521 lei -36.274 lei 3
2013 255.389 lei 23.405 lei 1
2012 102.099 lei -3.276 lei 1
2011 238.749 lei 30.553 lei 1
2010 103.258 lei -6.898 lei
2009 96.753 lei 6.981 lei
2008 41.941 lei 1.897 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 71 zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10%+11,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,56%−42,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,42×+0,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,4× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 123,27% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,29%+50,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,44%+42,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,63×−6,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,36×−138,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,14%+15,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 502 din 781 firme active cu bilanț depus (CAEN 2512)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 1.253 firme active din sector
SectorCAEN 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2025–2026)82.635 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA NR.1 GHIDIGENI, DIRECTIA DE ADMINISTARE A DOMENIULUI PUBLIC SLOBOZIA, COMUNA CIULNITA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TERMOGLASS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TERMOGLASS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TERMOGLASS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TERMOGLASS SRL, cu sediul în Mun. Slobozia, are codul unic de înregistrare (CUI) 21840299, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/313/2007. Firma a fost înființată la data de 31 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

La ultima verificare, TERMOGLASS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 149.868 lei și un rezultat net de 14.986 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TERMOGLASS SRL?

TERMOGLASS SRL (CUI 21840299) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TERMOGLASS SRL în sectorul său?

TERMOGLASS SRL ocupă locul 502 din 781 firme active cu bilanț depus în CAEN 2512 (Fabricarea de uși și ferestre din metal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TERMOGLASS SRL față de firmele din același domeniu?

TERMOGLASS SRL este mai veche decât 61% dintre cele 1.253 firme active cu CAEN 2512.

Este TERMOGLASS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TERMOGLASS SRL (CUI 21840299) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TERMOGLASS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TERMOGLASS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TERMOGLASS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TERMOGLASS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TERMOGLASS SRL plătitoare de TVA?

Nu, TERMOGLASS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TERMOGLASS SRL?

În anul 2025, TERMOGLASS SRL a raportat o cifră de afaceri de 149.868 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TERMOGLASS SRL?

Firmoscop analizează TERMOGLASS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.