Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL

TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 21904821 · J40/11194/2007
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL
Cod fiscal (CIF) RO21904821
Nr. Reg. Comerțului J40/11194/2007
Sediu social Şos. Pantelimon nr. 300, SUBSOL, CAM.C9/69, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21655
Telefon 0212241033

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SERGIO SAMSON ORENSTEIN · administratorALTER SORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 22.02.2024
CAEN4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL după CUI 21904821 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
41.500 lei
-94.0% vs 2024
Profit net 2025
-407.203 lei
-243.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-981.2%
Mărime față de sector2 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.981 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital115.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 11.250 lei20142015: 26.400 lei20152016: 429.514 lei20162017: 1.024.538 lei20172018: 1.173.407 lei20182019: 579.342 lei20192020: 1.404.191 lei20202021: 567.977 lei20212022: 1.071.131 lei20222023: 695.129 lei20232024: 640.100 lei20242025: 41.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 41.500 lei -407.203 lei 2
2024 640.100 lei 283.848 lei 2
2023 695.129 lei -61.678 lei 2
2022 1.071.131 lei 366.669 lei 2
2021 567.977 lei -55.120 lei 2
2020 1.404.191 lei 345.337 lei 2
2019 579.342 lei -138.834 lei 2
2018 1.173.407 lei 437.484 lei
2017 1.024.538 lei 486.927 lei 2
2016 429.514 lei 180.399 lei 1
2015 26.400 lei 22.821 lei
2014 11.250 lei 9.369 lei
2013 0 lei -4.622 lei
2012 21.750 lei 1.489 lei
2011 209.320 lei -9.896 lei
2010 325.330 lei -91.444 lei 1
2008 671.487 lei 20.680 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 816 zile+724 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -981,21%−1.025,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,14%+73,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×−2,93 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 114,98×+114,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -50.458,86%−50.518,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -435,07%−479,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,86%−73,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 20.750 lei−299.300 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,44×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -87,14%−168,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.313 din 2.316 firme active cu bilanț depus (CAEN 4110)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 5.563 firme active din sector
SectorCAEN 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 22.02.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 22.02.2024 → mandat administratori expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 22.02.2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21904821, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11194/2007. Firma a fost înființată la data de 11 iunie 2007 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 4110).

La ultima verificare, TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 41.500 lei și un rezultat net de -407.203 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL?

TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL (CUI 21904821) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL în sectorul său?

TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL ocupă locul 1.313 din 2.316 firme active cu bilanț depus în CAEN 4110 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL față de firmele din același domeniu?

TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL este mai veche decât 83% dintre cele 5.563 firme active cu CAEN 4110.

Este TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL (CUI 21904821) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Da, TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL?

În anul 2025, TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 41.500 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL?

Firmoscop analizează TEAM-ROM PROJECT MANAGEMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.