Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › INDUSTRIAL COM SA

INDUSTRIAL COM SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 2193226 · J1991000004244
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INDUSTRIAL COM SA
Cod fiscal (CIF) RO2193226
Nr. Reg. Comerțului J1991000004244
Sediu social Str. Tineretului nr. 12, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430161
Telefon 0262213597

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IAGAMOŞ GAVRILĂ IULIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INDUSTRIAL COM SA după CUI 2193226 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.589.464 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
831.709 lei
-0.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.3%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 899.458 lei20142015: 866.515 lei20152016: 803.473 lei20162017: 719.990 lei20172018: 727.807 lei20182019: 811.006 lei20192020: 849.174 lei20202021: 1.445.174 lei20212022: 1.490.060 lei20222023: 1.510.367 lei20232024: 1.528.937 lei20242025: 1.589.464 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.589.464 lei 831.709 lei
2024 1.528.937 lei 836.075 lei
2023 1.510.367 lei 802.429 lei
2022 1.490.060 lei 736.399 lei
2021 1.445.174 lei 536.221 lei
2020 849.174 lei 229.978 lei
2019 811.006 lei 210.959 lei 6
2018 727.807 lei 89.999 lei 6
2017 719.990 lei 114.771 lei 7
2016 803.473 lei 86.809 lei 7
2015 866.515 lei 88.823 lei 7
2014 899.458 lei 86.407 lei 8
2013 909.379 lei 94.899 lei 8
2012 949.930 lei 142.772 lei 7
2011 1.180.593 lei 144.860 lei 7
2010 1.718.572 lei 314.544 lei 6
2009 2.234.321 lei 707.112 lei 5
2008 1.737.869 lei 596.345 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 149 zile−144 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile−135 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,33%−2,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,88%−12,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,92×+2,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×−0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,65%−2,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,58%+1,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 84,12%+12,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,41× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 296,54×+16,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 137,72%−22,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.919 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 21.816 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/4/1991 → J1991000004244
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1991000004244 → J24/4/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/4/1991 → J1991000004244

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INDUSTRIAL COM SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INDUSTRIAL COM SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INDUSTRIAL COM SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INDUSTRIAL COM SA, cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 2193226, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000004244. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, INDUSTRIAL COM SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.589.464 lei și un rezultat net de 831.709 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INDUSTRIAL COM SA?

INDUSTRIAL COM SA (CUI 2193226) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INDUSTRIAL COM SA în sectorul său?

INDUSTRIAL COM SA ocupă locul 1.919 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INDUSTRIAL COM SA față de firmele din același domeniu?

INDUSTRIAL COM SA este mai veche decât 96% dintre cele 21.816 firme active cu CAEN 6820.

Este INDUSTRIAL COM SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare INDUSTRIAL COM SA (CUI 2193226) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INDUSTRIAL COM SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INDUSTRIAL COM SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INDUSTRIAL COM SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INDUSTRIAL COM SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INDUSTRIAL COM SA plătitoare de TVA?

Da, INDUSTRIAL COM SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INDUSTRIAL COM SA?

În anul 2025, INDUSTRIAL COM SA a raportat o cifră de afaceri de 1.589.464 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INDUSTRIAL COM SA?

Firmoscop analizează INDUSTRIAL COM SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.