Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › PRONTO CATERING SRL

PRONTO CATERING SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Urziceni
CUI 21937632 · J21/354/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRONTO CATERING SRL
Cod fiscal (CIF) RO21937632
Nr. Reg. Comerțului J21/354/2007
Sediu social Calea Bucuresti nr. 22, Mun. Urziceni, jud. IALOMIŢA, 925300
Telefon 0788145743

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

POPA BOGDAN MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.06.2007
CAEN4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRONTO CATERING SRL după CUI 21937632 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.241.430 lei
-28.0% vs 2024
Profit net 2025
85.438 lei
-78.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.130 de firme din CAEN 4799 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,0%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.073 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 109.630 lei20142015: 110.687 lei20152016: 427.101 lei20162017: 875.337 lei20172018: 1.030.663 lei20182019: 1.246.561 lei20192020: 715.873 lei20202021: 1.206.803 lei20212022: 1.244.199 lei20222023: 1.654.021 lei20232024: 1.720.181 lei20242025: 1.241.430 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.241.430 lei 85.438 lei 4
2024 1.720.181 lei 394.654 lei 5
2023 1.654.021 lei 463.538 lei 6
2022 1.244.199 lei 280.707 lei 5
2021 1.206.803 lei 450.490 lei 4
2020 715.873 lei 36.367 lei 4
2019 1.246.561 lei 138.103 lei 4
2018 1.030.663 lei 126.329 lei 5
2017 875.337 lei 234.510 lei 6
2016 427.101 lei 43.065 lei 6
2015 110.687 lei 35.003 lei 2
2014 109.630 lei 56.291 lei
2013 1.267 lei -5.469 lei
2012 56.732 lei -27 lei
2011 14.410 lei -45.297 lei
2010 49.389 lei -10.664 lei
2009 22.240 lei -904 lei
2008 147.834 lei 74 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 118 zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 143 zile+57 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,88%−16,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,64%−15,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,97×+0,93 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,51×−0,45 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,81%−45,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,17%−21,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,36%+15,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 310.358 lei−33.678 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,04×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,43×+1,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,77%−20,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 113 din 1.797 firme active cu bilanț depus (CAEN 4799)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 6.829 firme active din sector
SectorCAEN 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRONTO CATERING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRONTO CATERING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRONTO CATERING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRONTO CATERING SRL, cu sediul în Mun. Urziceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 21937632, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/354/2007. Firma a fost înființată la data de 15 iunie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN 4799).

La ultima verificare, PRONTO CATERING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.241.430 lei și un rezultat net de 85.438 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRONTO CATERING SRL?

PRONTO CATERING SRL (CUI 21937632) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRONTO CATERING SRL în sectorul său?

PRONTO CATERING SRL ocupă locul 113 din 1.797 firme active cu bilanț depus în CAEN 4799 (Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRONTO CATERING SRL față de firmele din același domeniu?

PRONTO CATERING SRL este mai veche decât 91% dintre cele 6.829 firme active cu CAEN 4799.

Este PRONTO CATERING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRONTO CATERING SRL (CUI 21937632) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRONTO CATERING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRONTO CATERING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRONTO CATERING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRONTO CATERING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRONTO CATERING SRL plătitoare de TVA?

Da, PRONTO CATERING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRONTO CATERING SRL?

În anul 2025, PRONTO CATERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.241.430 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRONTO CATERING SRL?

Firmoscop analizează PRONTO CATERING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.