Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MUTANTII SRL

MUTANTII SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 21947113 · J2007002736124
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUTANTII SRL
Cod fiscal (CIF) RO21947113
Nr. Reg. Comerțului J2007002736124
Sediu social Str. Câmpului nr. 312, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0733074605

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BALINT IOSIF · administratorBERECZKI ZSOLT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.06.2007
CAEN4942 · Servicii de mutare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUTANTII SRL după CUI 21947113 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.886.779 lei
+30.0% vs 2024
Profit net 2025
1.156.751 lei
+62.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.7%
Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 337.757 lei20142015: 384.969 lei20152016: 706.326 lei20162017: 565.987 lei20172018: 720.880 lei20182019: 1.245.369 lei20192020: 1.226.458 lei20202021: 2.028.509 lei20212022: 2.513.736 lei20222023: 3.441.759 lei20232024: 3.746.763 lei20242025: 4.886.779 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.886.779 lei 1.156.751 lei 23
2024 3.746.763 lei 713.000 lei 22
2023 3.441.759 lei 1.010.315 lei 22
2022 2.513.736 lei 448.708 lei 24
2021 2.028.509 lei 531.564 lei 19
2020 1.226.458 lei 180.144 lei 16
2019 1.245.369 lei 243.156 lei 15
2018 720.880 lei -54.986 lei 13
2017 565.987 lei -91.035 lei 12
2016 706.326 lei 71.198 lei 13
2015 384.969 lei -16.166 lei 11
2014 337.757 lei -58.639 lei 12
2013 344.159 lei 28.364 lei 8
2012 349.202 lei 71.115 lei 8
2011 427.618 lei 142.132 lei 8
2010 268.746 lei 53.920 lei 9
2009 106.606 lei -73.849 lei 6
2008 128.539 lei 5.315 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 154 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 82 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,67%+4,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,34%+11,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55×−0,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,78×+0,69 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98%+43,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,08%+8,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,09%−12,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 212.469 lei+42.162 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,52×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4.442,53×+1.036,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 37,94%+9,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9 din 172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4942)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 300 firme active din sector
SectorCAEN 4942 · Servicii de mutare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)128
Valoare totală (2024–2026)1.202.123 lei

Cumpărători: Scoala gimnaziala "Ion Creanga", Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca, Municipiul Cluj-Napoca

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume24
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUTANTII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUTANTII SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MUTANTII SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUTANTII SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 21947113, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002736124. Firma a fost înființată la data de 18 iunie 2007 și are ca obiect principal de activitate Servicii de mutare (CAEN 4942).

La ultima verificare, MUTANTII SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.886.779 lei și un rezultat net de 1.156.751 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUTANTII SRL?

MUTANTII SRL (CUI 21947113) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MUTANTII SRL în sectorul său?

MUTANTII SRL ocupă locul 9 din 172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4942 (Servicii de mutare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUTANTII SRL față de firmele din același domeniu?

MUTANTII SRL este mai veche decât 89% dintre cele 300 firme active cu CAEN 4942.

Este MUTANTII SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MUTANTII SRL (CUI 21947113) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MUTANTII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUTANTII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUTANTII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUTANTII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUTANTII SRL plătitoare de TVA?

Da, MUTANTII SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUTANTII SRL?

În anul 2025, MUTANTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.886.779 lei și un număr mediu de 23 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUTANTII SRL?

Firmoscop analizează MUTANTII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.