Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › DRASS ROMANIA S.R.L.

DRASS ROMANIA S.R.L.

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Ghiroda Com. Ghiroda
CUI 21964319 · J2007002342352
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DRASS ROMANIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO21964319
Nr. Reg. Comerțului J2007002342352
Sediu social Str. Căprioarei nr. 3, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, jud. TIMIŞ, 307200
Telefon 0256306056

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BELLOMO MARCO · administratorSTĂNCIULESCU MARIA-CRISTINA · administratorCAPPELLETTI SERGIO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.06.2007
CAEN2651 · Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DRASS ROMANIA S.R.L. după CUI 21964319 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
26.933.207 lei
-39.0% vs 2024
Profit net 2025
4.328.934 lei
-75.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.1%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 35.541.404 lei20142015: 51.111.287 lei20152016: 31.534.146 lei20162017: 37.541.232 lei20172018: 4.082.334 lei20182019: 7.212.477 lei20192020: 19.502.401 lei20202021: 4.887.192 lei20212022: 47.248.744 lei20222023: 17.050.084 lei20232024: 44.254.320 lei20242025: 26.933.207 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 26.933.207 lei 4.328.934 lei 53
2024 44.254.320 lei 17.690.695 lei 49
2023 17.050.084 lei 9.285.279 lei 48
2022 47.248.744 lei 1.998.184 lei 43
2021 4.887.192 lei 364.411 lei 43
2020 19.502.401 lei 4.490.277 lei 47
2019 7.212.477 lei 159.720 lei 47
2018 4.082.334 lei 53.284 lei 41
2017 37.541.232 lei 11.210.634 lei 49
2016 31.534.146 lei 10.661.209 lei 76
2015 51.111.287 lei 14.896.903 lei 75
2014 35.541.404 lei 7.894.506 lei 65
2013 7.514.921 lei 1.930.904 lei 47
2012 4.350.721 lei 896.898 lei 28
2011 3.819.588 lei 405.005 lei 27
2010 14.015.172 lei 9.367.338 lei 29
2009 11.672.500 lei 7.911.760 lei 16
2008 2.657.572 lei 1.241.496 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidanu
Număr mediu de salariați50nuda

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 622 zile+285 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 289 zile+96 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,07%−23,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,76%+1,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,25×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,2%−13,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,9%−9,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,13%−1,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 508.174 lei−394.975 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,18×−0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,5×−0,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 732 zile+335 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,93%−40,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19 din 174 firme active cu bilanț depus (CAEN 2651)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 256 firme active din sector
SectorCAEN 2651 · Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)5.500 lei

Cumpărători: Ministerul Apararii Nationale - U.M. 02145 Constanta

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DRASS ROMANIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DRASS ROMANIA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DRASS ROMANIA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DRASS ROMANIA S.R.L., cu sediul în Sat Ghiroda Com. Ghiroda, are codul unic de înregistrare (CUI) 21964319, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002342352. Firma a fost înființată la data de 20 iunie 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație (CAEN 2651).

La ultima verificare, DRASS ROMANIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26.933.207 lei și un rezultat net de 4.328.934 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DRASS ROMANIA S.R.L.?

DRASS ROMANIA S.R.L. (CUI 21964319) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DRASS ROMANIA S.R.L. în sectorul său?

DRASS ROMANIA S.R.L. ocupă locul 19 din 174 firme active cu bilanț depus în CAEN 2651 (Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DRASS ROMANIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DRASS ROMANIA S.R.L. este mai veche decât 63% dintre cele 256 firme active cu CAEN 2651.

Este DRASS ROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DRASS ROMANIA S.R.L. (CUI 21964319) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DRASS ROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DRASS ROMANIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DRASS ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DRASS ROMANIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DRASS ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DRASS ROMANIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DRASS ROMANIA S.R.L.?

În anul 2025, DRASS ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 26.933.207 lei și un număr mediu de 53 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DRASS ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop analizează DRASS ROMANIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.