Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › REIMENS GROUP SRL

REIMENS GROUP SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 22052310 · J2007012817406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REIMENS GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO22052310
Nr. Reg. Comerțului J2007012817406
Sediu social Aleea Stănila nr. 6, bl. H10, sc. B, et. 2, ap. 32, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 32709
Telefon 0723225683

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIOBANU ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.07.2007
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REIMENS GROUP SRL după CUI 22052310 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
180.571 lei
+58.0% vs 2024
Profit net 2025
24.495 lei
+157.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.6%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 153.445 lei20142015: 120.072 lei20152016: 165.838 lei20162017: 174.002 lei20172018: 251.851 lei20182019: 224.971 lei20192020: 355.960 lei20202021: 262.735 lei20212022: 198.730 lei20222023: 187.827 lei20232024: 114.435 lei20242025: 180.571 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 180.571 lei 24.495 lei 1
2024 114.435 lei -42.955 lei 1
2023 187.827 lei 23.360 lei 2
2022 198.730 lei 69.802 lei 2
2021 262.735 lei 124.620 lei 2
2020 355.960 lei 217.897 lei 2
2019 224.971 lei 87.396 lei 2
2018 251.851 lei 107.442 lei 1
2017 174.002 lei 77.582 lei 1
2016 165.838 lei 69.760 lei 2
2015 120.072 lei 14.404 lei 2
2014 153.445 lei 45.278 lei 2
2013 130.758 lei 26.560 lei 2
2012 157.963 lei 46.864 lei 2
2011 131.981 lei 23.600 lei 2
2010 193.758 lei 41.094 lei 2
2009 136.764 lei 24.693 lei 2
2008 108.335 lei 27.431 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 208 zile−222 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 84 zile−39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,57%+51,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,38%−20,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,84× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 139,29% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,36%+53,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,62%+20,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 180.571 lei+66.136 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,5×+0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 17%+43,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.217 din 11.198 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 21.520 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume49
Dintre care radiate (închise)18

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REIMENS GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REIMENS GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REIMENS GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REIMENS GROUP SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22052310, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007012817406. Firma a fost înființată la data de 4 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, REIMENS GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 180.571 lei și un rezultat net de 24.495 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REIMENS GROUP SRL?

REIMENS GROUP SRL (CUI 22052310) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REIMENS GROUP SRL în sectorul său?

REIMENS GROUP SRL ocupă locul 5.217 din 11.198 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REIMENS GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

REIMENS GROUP SRL este mai veche decât 88% dintre cele 21.520 firme active cu CAEN 7020.

Este REIMENS GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REIMENS GROUP SRL (CUI 22052310) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REIMENS GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REIMENS GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REIMENS GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REIMENS GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REIMENS GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, REIMENS GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REIMENS GROUP SRL?

În anul 2025, REIMENS GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 180.571 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REIMENS GROUP SRL?

Firmoscop analizează REIMENS GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.