Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Iași › LOVENDAL MANAGEMENT SRL

LOVENDAL MANAGEMENT SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 22054567 · J2007001943224
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LOVENDAL MANAGEMENT SRL
CUI 22054567
Nr. Reg. Comerțului J2007001943224
Sediu social Str. SFÂNTUL LAZĂR nr. 13, bl. J1, et. P, ap. 1, Municipiul Iaşi

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

IACOB ADRIAN OVIDIU · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LOVENDAL MANAGEMENT SRL după CUI 22054567 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
34.541 lei
-59,0% vs 2024
Profit net 2025
17.324 lei
-64,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă50.2%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 77.413 lei20142015: 80.132 lei20152016: 82.396 lei20162017: 64.143 lei20172018: 59.929 lei20182019: 73.369 lei20192020: 65.007 lei20202021: 54.903 lei20212022: 58.214 lei20222023: 126.942 lei20232024: 84.240 lei20242025: 34.541 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 34.541 lei 17.324 lei 0
2024 84.240 lei 49.337 lei 0
2023 126.942 lei 67.803 lei 0
2022 58.214 lei 25.627 lei 0
2021 54.903 lei 18.766 lei 0
2020 65.007 lei 33.154 lei —
2019 73.369 lei 29.288 lei 0
2018 59.929 lei 19.165 lei 0
2017 64.143 lei 19.546 lei 1
2016 82.396 lei 23.983 lei 1
2015 80.132 lei 20.477 lei 1
2014 77.413 lei 15.988 lei 1
2013 75.801 lei 14.384 lei 1
2012 35.829 lei 4.923 lei —
2011 4.881 lei 1.884 lei —
2010 4.093 lei 938 lei —
2009 5.389 lei 837 lei —
2008 2.880 lei -666 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 43 de zile−73 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−153 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,15%−8,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,72%−17,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,34×+2,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×−0,34 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,58%−5,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 80,13%+13,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,28%+17,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,6×+0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,01×−18,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 de zile+38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 141,24%−65,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 89 din 114 firme active cu bilanț depus (CAEN 6039)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 284 de firme active din sector
SectorCAEN 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LOVENDAL MANAGEMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LOVENDAL MANAGEMENT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

LOVENDAL MANAGEMENT SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 22054567, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001943224. Firma a fost înființată la data de 4 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN 6039).

La ultima verificare, LOVENDAL MANAGEMENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.541 lei și un rezultat net de 17.324 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LOVENDAL MANAGEMENT SRL?

LOVENDAL MANAGEMENT SRL (CUI 22054567) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LOVENDAL MANAGEMENT SRL în sectorul său?

LOVENDAL MANAGEMENT SRL ocupă locul 89 din 114 firme active cu bilanț depus în CAEN 6039 (Activități de distribuție a altor conținuturi), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LOVENDAL MANAGEMENT SRL față de firmele din același domeniu?

LOVENDAL MANAGEMENT SRL este mai veche decât 98% dintre cele 284 de firme active cu CAEN 6039.

Este LOVENDAL MANAGEMENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LOVENDAL MANAGEMENT SRL (CUI 22054567) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LOVENDAL MANAGEMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LOVENDAL MANAGEMENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LOVENDAL MANAGEMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LOVENDAL MANAGEMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LOVENDAL MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, LOVENDAL MANAGEMENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LOVENDAL MANAGEMENT SRL?

În anul 2025, LOVENDAL MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 34.541 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LOVENDAL MANAGEMENT SRL?

Firmoscop analizează LOVENDAL MANAGEMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6039 din Iași, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.