Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › DEA EXCLUSIV CONT SRL

DEA EXCLUSIV CONT SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 22078353 · J2007013114407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEA EXCLUSIV CONT SRL
Cod fiscal (CIF) RO22078353
Nr. Reg. Comerțului J2007013114407
Sediu social Aleea Câmpul cu Flori nr. 5, bl. M48, sc. 1, et. 6, ap. 40, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 62023
Telefon 0744421603

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DRĂGAN ANGELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 19.01.2016
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEA EXCLUSIV CONT SRL după CUI 22078353 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
597.005 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
282.294 lei
+186.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă47.3%
Față de sectorpeste 62% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 0 lei20142016: 18.100 lei20162017: 179.750 lei20172018: 299.350 lei20182019: 298.625 lei20192020: 281.918 lei20202021: 302.600 lei20212022: 434.884 lei20222023: 447.679 lei20232024: 499.170 lei20242025: 597.005 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 597.005 lei 282.294 lei 3
2024 499.170 lei 98.517 lei 4
2023 447.679 lei 152.116 lei 3
2022 434.884 lei 189.209 lei 2
2021 302.600 lei 76.420 lei 3
2020 281.918 lei 94.351 lei 3
2019 298.625 lei 133.322 lei 3
2018 299.350 lei 178.894 lei 2
2017 179.750 lei 93.145 lei 2
2016 18.100 lei 2.249 lei 1
2015 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei -11 lei
2010 5.500 lei 2.404 lei 1
2009 8.341 lei -2.324 lei 1
2008 7.079 lei 768 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 147 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 305 zile+135 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 47,29%+27,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,46%−19,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,15×+0,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,85×−1,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,87%+0,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 54,46%+20,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,53%+20,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 199.002 lei+74.209 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,15×−0,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 97,2%+69,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.487 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 15.329 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEA EXCLUSIV CONT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEA EXCLUSIV CONT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DEA EXCLUSIV CONT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DEA EXCLUSIV CONT SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22078353, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007013114407. Firma a fost înființată la data de 9 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, DEA EXCLUSIV CONT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 597.005 lei și un rezultat net de 282.294 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEA EXCLUSIV CONT SRL?

DEA EXCLUSIV CONT SRL (CUI 22078353) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEA EXCLUSIV CONT SRL în sectorul său?

DEA EXCLUSIV CONT SRL ocupă locul 1.487 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEA EXCLUSIV CONT SRL față de firmele din același domeniu?

DEA EXCLUSIV CONT SRL este mai veche decât 72% dintre cele 15.329 firme active cu CAEN 6920.

Este DEA EXCLUSIV CONT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEA EXCLUSIV CONT SRL (CUI 22078353) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEA EXCLUSIV CONT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEA EXCLUSIV CONT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEA EXCLUSIV CONT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEA EXCLUSIV CONT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEA EXCLUSIV CONT SRL plătitoare de TVA?

Da, DEA EXCLUSIV CONT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEA EXCLUSIV CONT SRL?

În anul 2025, DEA EXCLUSIV CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 597.005 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEA EXCLUSIV CONT SRL?

Firmoscop analizează DEA EXCLUSIV CONT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.