Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.

ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Slobozia
CUI 22099860 · J21/400/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO22099860
Nr. Reg. Comerțului J21/400/2007
Sediu social Str. General Magheru nr. 46A, Mun. Slobozia, jud. IALOMIŢA, 920100
Telefon 0728332091

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

PETRESCU GEORGE DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.07.2007
CAEN8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. după CUI 22099860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
2.142.444 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
576.479 lei
+53.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.9%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 807 de firme din Alte activități de protecție n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,4%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 832 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 878.653 lei20132014: 964.652 lei20142015: 1.018.895 lei20152016: 567.303 lei20162017: 728.384 lei20172018: 489.243 lei20182019: 376.393 lei20192020: 377.255 lei20202022: 1.105.525 lei20222023: 1.119.950 lei20232024: 1.878.979 lei20242025: 2.142.444 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.142.444 lei 576.479 lei 5
2024 1.878.979 lei 374.673 lei 4
2023 1.119.950 lei 246.741 lei 2
2022 1.105.525 lei 414.970 lei 2
2020 377.255 lei 96.963 lei 3
2019 376.393 lei 119.304 lei 3
2018 489.243 lei 145.247 lei 4
2017 728.384 lei 226.976 lei 5
2016 567.303 lei 91.416 lei 5
2015 1.018.895 lei 247.592 lei 4
2014 964.652 lei 289.620 lei 3
2013 878.653 lei 267.611 lei 11
2012 431.470 lei -173.665 lei 7
2011 830.313 lei 58.773 lei 4
2010 137.527 lei 13.374 lei 4
2009 466.039 lei -62.013 lei 1
2008 294.592 lei 35.988 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 379 zile+57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,91%+6,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,04%+2,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,82×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,22×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 31,74%+6,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,27%+2,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 44,96%−2,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 428.489 lei−41.256 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,44×−1,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 254 zile+112 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 32,27%+7,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23 din 526 firme active cu bilanț depus (CAEN 8020)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 825 firme active din sector
SectorCAEN 8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)11
Valoare totală (2024–2025)35.212 lei

Cumpărători: SERVICII PUBLICE SLOBOZIA SRL, MUZEUL OLTENIEI CRAIOVA, Liceul Tehnologic "Ştefan cel Mare" Cajvana

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L., cu sediul în Mun. Slobozia, are codul unic de înregistrare (CUI) 22099860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/400/2007. Firma a fost înființată la data de 12 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN 8020).

La ultima verificare, ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.142.444 lei și un rezultat net de 576.479 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.?

ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. (CUI 22099860) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. în sectorul său?

ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. ocupă locul 23 din 526 firme active cu bilanț depus în CAEN 8020 (Activități de servicii privind sistemele de securizare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. este mai veche decât 88% dintre cele 825 firme active cu CAEN 8020.

Este ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. (CUI 22099860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.?

În anul 2025, ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.142.444 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop analizează ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.