Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › GAROFITA SRL

GAROFITA SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Sighetu Marmaţiei
CUI 2210696 · J24/14/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GAROFITA SRL
Cod fiscal (CIF) RO2210696
Nr. Reg. Comerțului J24/14/1992
Sediu social Str. Libertăţii nr. 6, Mun. Sighetu Marmaţiei, jud. MARAMUREŞ, 435500
Telefon 0722777587

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

SAS EUDOCHIA · administratorSAS IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.01.1992
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GAROFITA SRL după CUI 2210696 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
484.597 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
63.151 lei
-20.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.0%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 826 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 378.601 lei20142015: 429.006 lei20152016: 446.028 lei20162017: 468.841 lei20172018: 460.742 lei20182019: 462.155 lei20192020: 392.085 lei20202021: 456.565 lei20212022: 492.696 lei20222023: 514.413 lei20232024: 539.104 lei20242025: 484.597 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 484.597 lei 63.151 lei
2024 539.104 lei 79.687 lei 1
2023 514.413 lei 62.128 lei 1
2022 492.696 lei 82.670 lei 1
2021 456.565 lei 81.388 lei 1
2020 392.085 lei 66.819 lei 1
2019 462.155 lei 79.710 lei 1
2018 460.742 lei 65.131 lei 2
2017 468.841 lei 58.719 lei 2
2016 446.028 lei 73.982 lei 2
2015 429.006 lei 43.156 lei 2
2014 378.601 lei 20.493 lei 2
2013 376.258 lei 20.180 lei 2
2012 320.531 lei 13.401 lei 2
2011 290.847 lei 12.333 lei 2
2010 322.011 lei 11.146 lei 2
2009 330.561 lei 13.370 lei 2
2008 308.756 lei 12.817 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,03%−1,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,47%−5,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,38×+5,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,97%−4,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,85%−3,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,53%+5,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,06×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,15×−0,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 116 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,62%−2,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 411 din 1.612 firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 2.916 firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume43
Dintre care radiate (închise)25

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GAROFITA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GAROFITA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GAROFITA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GAROFITA SRL, cu sediul în Mun. Sighetu Marmaţiei, are codul unic de înregistrare (CUI) 2210696, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/14/1992. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN 4775).

La ultima verificare, GAROFITA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 484.597 lei și un rezultat net de 63.151 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GAROFITA SRL?

GAROFITA SRL (CUI 2210696) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GAROFITA SRL în sectorul său?

GAROFITA SRL ocupă locul 411 din 1.612 firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GAROFITA SRL față de firmele din același domeniu?

GAROFITA SRL este mai veche decât 99% dintre cele 2.916 firme active cu CAEN 4775.

Este GAROFITA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GAROFITA SRL (CUI 2210696) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GAROFITA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GAROFITA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GAROFITA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GAROFITA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GAROFITA SRL plătitoare de TVA?

Da, GAROFITA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GAROFITA SRL?

În anul 2025, GAROFITA SRL a raportat o cifră de afaceri de 484.597 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GAROFITA SRL?

Firmoscop analizează GAROFITA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.