Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › DENFLOR SRL

DENFLOR SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 22189904 · J38/706/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENFLOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO22189904
Nr. Reg. Comerțului J38/706/2007
Sediu social Str. Mihai Eminescu nr. 49, bl. C14, sc. A, ap. 18, Mun. Râmnicu Vâlcea, 240075

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TUŢĂ CONSTANTIN-FLORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.07.2007
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENFLOR SRL după CUI 22189904 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.216.634 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
10.609 lei
-81.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 635.632 lei20142015: 990.984 lei20152016: 1.213.487 lei20162017: 1.578.851 lei20172018: 1.554.060 lei20182019: 1.851.270 lei20192020: 1.976.985 lei20202021: 1.910.391 lei20212022: 1.946.984 lei20222023: 2.107.367 lei20232024: 2.263.671 lei20242025: 2.216.634 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.216.634 lei 10.609 lei 7
2024 2.263.671 lei 55.860 lei 8
2023 2.107.367 lei 15.916 lei 8
2022 1.946.984 lei 101.208 lei 10
2021 1.910.391 lei 103.399 lei 10
2020 1.976.985 lei 66.258 lei 12
2019 1.851.270 lei 81.904 lei 11
2018 1.554.060 lei 28.350 lei 9
2017 1.578.851 lei 45.907 lei 7
2016 1.213.487 lei 22.154 lei 10
2015 990.984 lei 1.706 lei 7
2014 635.632 lei -24.770 lei 7
2013 570.095 lei 565 lei 6
2012 427.522 lei 2.452 lei 7
2011 368.156 lei 10.654 lei 4
2010 235.808 lei 3.495 lei 3
2009 144.443 lei 12.272 lei 2
2008 105.455 lei 5.526 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,48%−1,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 25,7%+2,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,89×−0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,69%−7,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,26%−5,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,3%−2,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 316.662 lei+33.703 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,27×−0,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 50 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,66%−2,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 221 din 6.730 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 15.089 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENFLOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENFLOR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DENFLOR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENFLOR SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 22189904, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/706/2007. Firma a fost înființată la data de 31 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, DENFLOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.216.634 lei și un rezultat net de 10.609 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENFLOR SRL?

DENFLOR SRL (CUI 22189904) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DENFLOR SRL în sectorul său?

DENFLOR SRL ocupă locul 221 din 6.730 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENFLOR SRL față de firmele din același domeniu?

DENFLOR SRL este mai veche decât 65% dintre cele 15.089 firme active cu CAEN 4719.

Este DENFLOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENFLOR SRL (CUI 22189904) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENFLOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENFLOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENFLOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENFLOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENFLOR SRL plătitoare de TVA?

Da, DENFLOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENFLOR SRL?

În anul 2025, DENFLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.216.634 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENFLOR SRL?

Firmoscop analizează DENFLOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.