Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › MODPACK SYSTEM SRL

MODPACK SYSTEM SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 22213182 · J2007001977298
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MODPACK SYSTEM SRL
Cod fiscal (CIF) RO22213182
Nr. Reg. Comerțului J2007001977298
Sediu social Str. Conului nr. 4, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0722537110

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MĂLĂESCU VALENTIN TIBERIU · administratorMĂLĂESCU BOGDAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.08.2007
CAEN1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MODPACK SYSTEM SRL după CUI 22213182 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
35.370.091 lei
-31.0% vs 2024
Profit net 2025
-3.325.122 lei
-197.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.4%
Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 13.676.820 lei20142015: 11.601.069 lei20152016: 17.766.899 lei20162017: 24.994.260 lei20172018: 27.876.498 lei20182019: 22.193.827 lei20192020: 22.793.258 lei20202021: 25.827.446 lei20212022: 46.966.049 lei20222023: 76.409.555 lei20232024: 51.304.430 lei20242025: 35.370.091 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 35.370.091 lei -3.325.122 lei 119
2024 51.304.430 lei 3.404.495 lei 147
2023 76.409.555 lei 25.497.100 lei 127
2022 46.966.049 lei 12.239.873 lei 105
2021 25.827.446 lei 4.412.757 lei 90
2020 22.793.258 lei 3.412.317 lei 83
2019 22.193.827 lei 2.247.566 lei 91
2018 27.876.498 lei 5.375.600 lei 108
2017 24.994.260 lei 4.970.507 lei 93
2016 17.766.899 lei 2.869.653 lei 78
2015 11.601.069 lei 409.057 lei 67
2014 13.676.820 lei 1.240.245 lei 72
2013 7.698.813 lei 611.134 lei 43
2012 3.874.504 lei 340.520 lei 22
2011 2.713.807 lei 361.408 lei 18
2010 3.159.842 lei 160.520 lei 19
2009 1.059.977 lei 60.763 lei 10
2008 992.234 lei 146.739 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 122.043 lei 2 25 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 zile+52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,4%−16,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,66%+11,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,83×−0,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,24×+0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -27,76%−46,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,22%−22,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 44,02%−12,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 297.228 lei−51.782 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,3×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 31,19×−2,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,47%−16,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere — 3.127 din 17.061 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 11,2% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5 din 285 firme active cu bilanț depus (CAEN 1624)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 618 firme active din sector
SectorCAEN 1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MODPACK SYSTEM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MODPACK SYSTEM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MODPACK SYSTEM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MODPACK SYSTEM SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22213182, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001977298. Firma a fost înființată la data de 3 august 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN 1624).

La ultima verificare, MODPACK SYSTEM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 35.370.091 lei și un rezultat net de -3.325.122 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MODPACK SYSTEM SRL?

MODPACK SYSTEM SRL (CUI 22213182) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MODPACK SYSTEM SRL în sectorul său?

MODPACK SYSTEM SRL ocupă locul 5 din 285 firme active cu bilanț depus în CAEN 1624 (Fabricarea ambalajelor din lemn), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MODPACK SYSTEM SRL față de firmele din același domeniu?

MODPACK SYSTEM SRL este mai veche decât 76% dintre cele 618 firme active cu CAEN 1624.

Este MODPACK SYSTEM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MODPACK SYSTEM SRL (CUI 22213182) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MODPACK SYSTEM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MODPACK SYSTEM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MODPACK SYSTEM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MODPACK SYSTEM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MODPACK SYSTEM SRL plătitoare de TVA?

Da, MODPACK SYSTEM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MODPACK SYSTEM SRL?

În anul 2025, MODPACK SYSTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 35.370.091 lei și un număr mediu de 119 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MODPACK SYSTEM SRL?

Firmoscop analizează MODPACK SYSTEM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.