Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › CATUMA SRL

CATUMA SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Câmpia Turzii
CUI 22214641 · J12/3458/2007
Verifică înainte Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CATUMA SRL
Cod fiscal (CIF) RO22214641
Nr. Reg. Comerțului J12/3458/2007
Sediu social Str. Aurel Vlaicu nr. 36, Mun. Câmpia Turzii, jud. CLUJ, 405100
Telefon 0741169134

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

TUREAN SORIN IOAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.08.2007
CAEN4677 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CATUMA SRL după CUI 22214641 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
283.679 lei
+373.0% vs 2024
Profit net 2025
100.193 lei
+154.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.3%
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 678.929 lei20142015: 519.314 lei20152016: 352.753 lei20162017: 1.006.643 lei20172018: 983.355 lei20182019: 24.655 lei20192020: 256.929 lei20202021: 517.825 lei20212022: 1.163.824 lei20222023: 60.084 lei20232024: 60.000 lei20242025: 283.679 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 283.679 lei 100.193 lei 1
2024 60.000 lei -182.941 lei 2
2023 60.084 lei -441.168 lei 3
2022 1.163.824 lei 487.933 lei 4
2021 517.825 lei 115.293 lei 4
2020 256.929 lei -52.060 lei 4
2019 24.655 lei -195.934 lei 4
2018 983.355 lei 100.609 lei 6
2017 1.006.643 lei 452.019 lei 6
2016 352.753 lei 39.676 lei 6
2015 519.314 lei 56.367 lei 10
2014 678.929 lei -7.516 lei 13
2013 758.038 lei 10.358 lei 15
2012 2.254.531 lei 443.140 lei 18
2011 2.046.166 lei 356.137 lei 16
2010 711.231 lei 7.591 lei 15
2009 396.665 lei 16.454 lei 8
2008 120.834 lei 9.759 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 802 zile−3.186 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 389 zile−1.226 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,32%+340,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 117,5%−24,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,85×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,89%+58,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -17,5%+24,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 283.679 lei+253.679 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,87×+3,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 94 zile−346 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 57,03%+132,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 273 din 661 firme active cu bilanț depus (CAEN 4677)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 1.826 firme active din sector
SectorCAEN 4677 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CATUMA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CATUMA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CATUMA SRL, cu sediul în Mun. Câmpia Turzii, are codul unic de înregistrare (CUI) 22214641, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/3458/2007. Firma a fost înființată la data de 3 august 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN 4677).

La ultima verificare, CATUMA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 283.679 lei și un rezultat net de 100.193 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CATUMA SRL?

CATUMA SRL (CUI 22214641) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă CATUMA SRL în sectorul său?

CATUMA SRL ocupă locul 273 din 661 firme active cu bilanț depus în CAEN 4677 (Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CATUMA SRL față de firmele din același domeniu?

CATUMA SRL este mai veche decât 87% dintre cele 1.826 firme active cu CAEN 4677.

Este CATUMA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CATUMA SRL (CUI 22214641) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CATUMA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CATUMA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CATUMA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CATUMA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CATUMA SRL plătitoare de TVA?

Da, CATUMA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CATUMA SRL?

În anul 2025, CATUMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 283.679 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CATUMA SRL?

Firmoscop analizează CATUMA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.