Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PARTENER COFFEE SERVICES SRL

PARTENER COFFEE SERVICES SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Com. Jilava
CUI 22221282 · J23/3317/2020
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PARTENER COFFEE SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO22221282
Nr. Reg. Comerțului J23/3317/2020
Sediu social Str PIERSICILOR nr. 91, Com. Jilava, jud. ILFOV, 77120
Telefon 0213134220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 03.08.2020
CAEN4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PARTENER COFFEE SERVICES SRL după CUI 22221282 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
208.604.502 lei
+75.0% vs 2020
Profit net 2024
8.155.775 lei
-26.1% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă3.9%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 384 de firme din Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector87 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 396 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 2.499.700 lei20092010: 3.801.786 lei20102011: 9.558.609 lei20112012: 20.787.706 lei20122013: 34.520.324 lei20132014: 45.373.464 lei20142015: 62.592.956 lei20152016: 94.275.004 lei20162017: 105.535.514 lei20172018: 113.917.613 lei20182020: 119.417.389 lei20202024: 208.604.502 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 208.604.502 lei 8.155.775 lei 87
2020 119.417.389 lei 11.034.136 lei 134
2018 113.917.613 lei 4.949.732 lei 130
2017 105.535.514 lei 6.952.217 lei 144
2016 94.275.004 lei 8.591.731 lei 105
2015 62.592.956 lei 3.164.063 lei 78
2014 45.373.464 lei 4.765.051 lei 60
2013 34.520.324 lei 2.074.388 lei 36
2012 20.787.706 lei 1.798.418 lei 22
2011 9.558.609 lei 1.382.664 lei 13
2010 3.801.786 lei 596.344 lei 9
2009 2.499.700 lei 309.131 lei 5
2008 1.733.499 lei 210.348 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2017 și 2018, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20172018
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 132 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 90 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,91%−5,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,48%−0,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,2× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,84× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,05%−17,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,92%−9,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,35%+0,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.397.753 lei+1.506.578 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,26×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,3×−4,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 111 zile+67 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,92%−7,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3 din 653 firme active cu bilanț depus (CAEN 4637)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 1.026 firme active din sector
SectorCAEN 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)44
Valoare totală (2024–2026)14.782 lei

Cumpărători: R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN, S.C. APA-CANAL ILFOV S.A., Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Com. Jilava
  • 15 iulie 2026Redenumire: PARTENER COFFEE SERVICES SRL → TCHIBO COFFEE SERVICE S.R.L.
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 03.08.2020
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14934/2007 → J23/3317/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 03.08.2020 → radiată
  • 13 iulie 2026Redenumire: TCHIBO COFFEE SERVICE S.R.L. → PARTENER COFFEE SERVICES SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Jilava → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020003317237 → J40/14934/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Comuna Jilava
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3317/2020 → J2020003317237
  • 13 iulie 2026Redenumire: PARTENER COFFEE SERVICES SRL → TCHIBO COFFEE SERVICE S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 03.08.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14934/2007 → J23/3317/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PARTENER COFFEE SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PARTENER COFFEE SERVICES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PARTENER COFFEE SERVICES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PARTENER COFFEE SERVICES SRL, cu sediul în Com. Jilava, are codul unic de înregistrare (CUI) 22221282, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3317/2020. Firma a fost înființată la data de 7 august 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN 4637).

La ultima verificare, PARTENER COFFEE SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 208.604.502 lei și un rezultat net de 8.155.775 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PARTENER COFFEE SERVICES SRL?

PARTENER COFFEE SERVICES SRL (CUI 22221282) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PARTENER COFFEE SERVICES SRL în sectorul său?

PARTENER COFFEE SERVICES SRL ocupă locul 3 din 653 firme active cu bilanț depus în CAEN 4637 (Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PARTENER COFFEE SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

PARTENER COFFEE SERVICES SRL este mai veche decât 78% dintre cele 1.026 firme active cu CAEN 4637.

Este PARTENER COFFEE SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PARTENER COFFEE SERVICES SRL (CUI 22221282) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PARTENER COFFEE SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PARTENER COFFEE SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PARTENER COFFEE SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PARTENER COFFEE SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PARTENER COFFEE SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, PARTENER COFFEE SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PARTENER COFFEE SERVICES SRL?

În anul 2024, PARTENER COFFEE SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 208.604.502 lei și un număr mediu de 87 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PARTENER COFFEE SERVICES SRL?

Firmoscop analizează PARTENER COFFEE SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.