Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › DC MAXIM STAR SRL

DC MAXIM STAR SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Com. Ştefăneştii de Jos
CUI 22266411 · J2011001810233
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DC MAXIM STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO22266411
Nr. Reg. Comerțului J2011001810233
Sediu social Str LINIA DE CENTURA nr. 50, bl. Q6, sc. B, ap. 001, PARTER, Com. Ştefăneştii de Jos, jud. ILFOV, 77175
Telefon 0722369422

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LI XIUMIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.07.2011
CAEN4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DC MAXIM STAR SRL după CUI 22266411 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
107.063 lei
-44.0% vs 2024
Profit net 2025
-436.184 lei
+12.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-407.4%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 405 de firme din Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 403 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.067.510 lei20142015: 1.384.029 lei20152016: 1.819.994 lei20162017: 1.880.616 lei20172018: 3.000.438 lei20182019: 2.351.570 lei20192020: 1.295.976 lei20202021: 939.470 lei20212022: 955.666 lei20222023: 416.142 lei20232024: 192.382 lei20242025: 107.063 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 107.063 lei -436.184 lei 1
2024 192.382 lei -496.442 lei 2
2023 416.142 lei -865.498 lei 3
2022 955.666 lei 45.348 lei 1
2021 939.470 lei 34.331 lei 1
2020 1.295.976 lei 180.982 lei 1
2019 2.351.570 lei 470.685 lei 3
2018 3.000.438 lei 1.163.665 lei 3
2017 1.880.616 lei 1.061.934 lei 3
2016 1.819.994 lei 243.520 lei
2015 1.384.029 lei 30.852 lei 4
2014 1.067.510 lei 2.008 lei 4
2013 1.158.605 lei 2.548 lei 3
2012 1.450.558 lei -2.785 lei 10
2011 942.402 lei 96.902 lei
2010 387.477 lei -33.929 lei
2009 212.515 lei -70.383 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 342 zile+258 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.943 zile+762 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -407,41%−149,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,75%+2,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 21,07×−21,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -21,68%+5,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -20,65%+5,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,25%−2,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 107.063 lei+10.872 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,05×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,08×−0,05 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4.795 zile+1.932 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -67,2%−3,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 460 din 655 firme active cu bilanț depus (CAEN 4647)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 1.050 firme active din sector
SectorCAEN 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare → Com. Ştefăneştii de Jos
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.07.2011
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/3041/2007 → J2011001810233
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.07.2011 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Ştefăneştii de Jos → Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2011001810233 → J35/3041/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Comuna Ştefăneştii de Jos
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/9638/2008 → J2011001810233
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2011001810233 → J40/9638/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.07.2011
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/3041/2007 → J2011001810233

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DC MAXIM STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DC MAXIM STAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DC MAXIM STAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DC MAXIM STAR SRL, cu sediul în Com. Ştefăneştii de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 22266411, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001810233. Firma a fost înființată la data de 15 august 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).

La ultima verificare, DC MAXIM STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.063 lei și un rezultat net de -436.184 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DC MAXIM STAR SRL?

DC MAXIM STAR SRL (CUI 22266411) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DC MAXIM STAR SRL în sectorul său?

DC MAXIM STAR SRL ocupă locul 460 din 655 firme active cu bilanț depus în CAEN 4647 (Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DC MAXIM STAR SRL față de firmele din același domeniu?

DC MAXIM STAR SRL este mai veche decât 77% dintre cele 1.050 firme active cu CAEN 4647.

Este DC MAXIM STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DC MAXIM STAR SRL (CUI 22266411) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DC MAXIM STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DC MAXIM STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DC MAXIM STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DC MAXIM STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DC MAXIM STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, DC MAXIM STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DC MAXIM STAR SRL?

În anul 2025, DC MAXIM STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 107.063 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DC MAXIM STAR SRL?

Firmoscop analizează DC MAXIM STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.