Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EYES DESIGN SRL

EYES DESIGN SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 22316404 · J2007016040408
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EYES DESIGN SRL
Cod fiscal (CIF) RO22316404
Nr. Reg. Comerțului J2007016040408
Sediu social Str. Liviu Rebreanu nr. 46-58, bl. I, sc. B, et. 9, ap. 99, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0721555694

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SOARE MARIAN ROBERTO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 24.12.2025
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EYES DESIGN SRL după CUI 22316404 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.962.604 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
575.124 lei
+243.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.4%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.817.641 lei20142015: 1.809.648 lei20152016: 526.036 lei20162017: 7.325.331 lei20172018: 8.895.718 lei20182019: 5.516.597 lei20192020: 5.140.724 lei20202021: 8.126.035 lei20212022: 5.361.953 lei20222023: 3.913.973 lei20232024: 3.739.705 lei20242025: 2.962.604 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.962.604 lei 575.124 lei 5
2024 3.739.705 lei 167.322 lei 6
2023 3.913.973 lei 451.228 lei 8
2022 5.361.953 lei 314.118 lei 4
2021 8.126.035 lei 289.739 lei 5
2020 5.140.724 lei 339.951 lei 3
2019 5.516.597 lei 641.206 lei 3
2018 8.895.718 lei 356.201 lei 2
2017 7.325.331 lei 595.241 lei 1
2016 526.036 lei -16.270 lei 1
2015 1.809.648 lei 193.030 lei 2
2014 1.817.641 lei 184.972 lei 1
2013 1.859.949 lei -422.021 lei 2
2012 1.068.496 lei -22.743 lei 1
2011 127.291 lei -62.006 lei 2
2010 166.368 lei -79.602 lei 2
2009 575.491 lei 107.173 lei 2
2008 629.848 lei 100.384 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile−98 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 144 zile+42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,41%+14,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,39%−36,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,81×+0,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,23×−10,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,85%+0,35 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 44,84%+36,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 44,9%+36,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 592.521 lei−30.763 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,31×+0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 34,91×+30,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−69 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 31,12%+21,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.155 din 19.903 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 32.154 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 24.12.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 24.12.2025 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EYES DESIGN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EYES DESIGN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EYES DESIGN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EYES DESIGN SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22316404, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007016040408. Firma a fost înființată la data de 27 august 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, EYES DESIGN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.962.604 lei și un rezultat net de 575.124 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EYES DESIGN SRL?

EYES DESIGN SRL (CUI 22316404) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EYES DESIGN SRL în sectorul său?

EYES DESIGN SRL ocupă locul 3.155 din 19.903 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EYES DESIGN SRL față de firmele din același domeniu?

EYES DESIGN SRL este mai veche decât 89% dintre cele 32.154 firme active cu CAEN 4100.

Este EYES DESIGN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EYES DESIGN SRL (CUI 22316404) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EYES DESIGN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EYES DESIGN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EYES DESIGN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EYES DESIGN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EYES DESIGN SRL plătitoare de TVA?

Da, EYES DESIGN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EYES DESIGN SRL?

În anul 2025, EYES DESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.962.604 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EYES DESIGN SRL?

Firmoscop analizează EYES DESIGN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.