PRISLOCOM WOOD S.R.L.
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.
Reprezentanți
CĂPÂLNA EMANOIL-IOAN · administratorCĂPÂLNA MIRCEA VIOREL · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 24 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 24 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 24 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 24 august 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 24 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută PRISLOCOM WOOD S.R.L. după CUI 2233827 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 14.784.335 lei | 3.192.440 lei | 47 |
| 2024 | 15.765.210 lei | 3.647.634 lei | 47 |
| 2023 | 15.499.684 lei | 4.497.956 lei | 46 |
| 2022 | 15.236.774 lei | 3.683.751 lei | 46 |
| 2021 | 8.656.441 lei | 1.455.671 lei | 40 |
| 2020 | 6.192.772 lei | 619.746 lei | 36 |
| 2019 | 6.462.866 lei | 677.014 lei | 37 |
| 2018 | 5.138.269 lei | 298.030 lei | 35 |
| 2017 | 4.558.997 lei | 467.125 lei | 38 |
| 2016 | 2.130.393 lei | 238.132 lei | 27 |
| 2015 | 2.984.446 lei | 456.431 lei | 24 |
| 2014 | 2.601.420 lei | 220.308 lei | 19 |
| 2013 | 1.863.223 lei | 109.346 lei | 13 |
| 2012 | 1.629.437 lei | 144.230 lei | 10 |
| 2011 | 1.922.237 lei | 153.435 lei | 17 |
| 2010 | 1.443.455 lei | 224.977 lei | 6 |
| 2009 | 313.191 lei | 11.164 lei | 1 |
| 2008 | 765.207 lei | -29.632 lei | 8 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 13 din 285 firme active cu bilanț depus (CAEN 1624) |
| Vechime relativă | mai veche decât 99% dintre cele 617 firme active din sector |
| Sector | CAEN 1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru PRISLOCOM WOOD S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți PRISLOCOM WOOD S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
PRISLOCOM WOOD S.R.L., cu sediul în Sat Prislop Com. Boiu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 2233827, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/411/1991. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN 1624).
La ultima verificare, PRISLOCOM WOOD S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.784.335 lei și un rezultat net de 3.192.440 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are PRISLOCOM WOOD S.R.L.?
PRISLOCOM WOOD S.R.L. (CUI 2233827) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă PRISLOCOM WOOD S.R.L. în sectorul său?
PRISLOCOM WOOD S.R.L. ocupă locul 13 din 285 firme active cu bilanț depus în CAEN 1624 (Fabricarea ambalajelor din lemn), după cifra de afaceri.
Cât de veche este PRISLOCOM WOOD S.R.L. față de firmele din același domeniu?
PRISLOCOM WOOD S.R.L. este mai veche decât 99% dintre cele 617 firme active cu CAEN 1624.
Este PRISLOCOM WOOD S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare PRISLOCOM WOOD S.R.L. (CUI 2233827) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este PRISLOCOM WOOD S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, PRISLOCOM WOOD S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în PRISLOCOM WOOD S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRISLOCOM WOOD S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este PRISLOCOM WOOD S.R.L. plătitoare de TVA?
Da, PRISLOCOM WOOD S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a PRISLOCOM WOOD S.R.L.?
În anul 2025, PRISLOCOM WOOD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 14.784.335 lei și un număr mediu de 47 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRISLOCOM WOOD S.R.L.?
Firmoscop analizează PRISLOCOM WOOD S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- NOVAARTIS SRL · Orş. Vişeu de Sus · CA 17.393.285 lei
- TONNELLERIE VLAD S.R.L. · Mun. Sighetu Marmaţiei · CA 4.920.938 lei
- AGRO TRANS FELYVIO S.R.L. · Orş. Târgu Lăpuş · CA 1.033.437 lei
- TRILOGIC SRL · Mun. Baia Mare · CA 695.693 lei
- I BOOX TREE CORPORATION SRL · Orş. Vişeu de Sus · CA 526.140 lei
- GRAPHIK STAR CUBIK S.R.L. · Orş. Vişeu de Sus · CA 313.424 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.