Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › CĂTĂLIN SPEDITION SRL

CĂTĂLIN SPEDITION SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 22372757 · J39/773/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CĂTĂLIN SPEDITION SRL
CUI 22372757
Nr. Reg. Comerțului J39/773/2007
Sediu social Aleea 1 Iunie nr. 13, ap. 13, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620134
Telefon 0724358040

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

AVRAM GEORGIAN - CĂTĂLIN · administratorAVRAM CAMELUŢA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.09.2007
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CĂTĂLIN SPEDITION SRL după CUI 22372757 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
43.037 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
-11.080 lei
-43.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-25.7%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 29.095 lei29K lei20082010: 63.627 lei64K lei20102011: 18.195 lei18K lei20112012: 16.785 lei17K lei20122013: 19.380 lei19K lei20132014: 11.930 lei12K lei20142021: 31.714 lei32K lei20212023: 20.415 lei20K lei20232024: 40.938 lei41K lei20242025: 43.037 lei43K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 43.037 lei -11.080 lei
2024 40.938 lei -7.719 lei
2023 20.415 lei 9.981 lei
2021 31.714 lei 9.809 lei
2014 11.930 lei 2.328 lei
2013 19.380 lei 502 lei
2012 16.785 lei -1.010 lei
2011 18.195 lei -139 lei
2010 63.627 lei 22.542 lei
2008 29.095 lei 8.818 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,75%−6,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,04%+0,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 96,15×−9,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -18,25%−10,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,06%−10,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,96%−0,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,7×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -16,73%−5,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36.700 din 45.285 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 74.190 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CĂTĂLIN SPEDITION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CĂTĂLIN SPEDITION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CĂTĂLIN SPEDITION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CĂTĂLIN SPEDITION SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 22372757, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/773/2007. Firma a fost înființată la data de 7 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, CĂTĂLIN SPEDITION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 43.037 lei și un rezultat net de -11.080 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CĂTĂLIN SPEDITION SRL?

CĂTĂLIN SPEDITION SRL (CUI 22372757) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CĂTĂLIN SPEDITION SRL în sectorul său?

CĂTĂLIN SPEDITION SRL ocupă locul 36.700 din 45.285 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CĂTĂLIN SPEDITION SRL față de firmele din același domeniu?

CĂTĂLIN SPEDITION SRL este mai veche decât 86% dintre cele 74.190 firme active cu CAEN 4941.

Este CĂTĂLIN SPEDITION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CĂTĂLIN SPEDITION SRL (CUI 22372757) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CĂTĂLIN SPEDITION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CĂTĂLIN SPEDITION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CĂTĂLIN SPEDITION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CĂTĂLIN SPEDITION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CĂTĂLIN SPEDITION SRL plătitoare de TVA?

Nu, CĂTĂLIN SPEDITION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CĂTĂLIN SPEDITION SRL?

În anul 2025, CĂTĂLIN SPEDITION SRL a raportat o cifră de afaceri de 43.037 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CĂTĂLIN SPEDITION SRL?

Firmoscop analizează CĂTĂLIN SPEDITION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.