Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › DEMAT CONSTRUCT SRL

DEMAT CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 22373507 · J2007001734165
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEMAT CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO22373507
Nr. Reg. Comerțului J2007001734165
Sediu social Bld. Decebal, bl. U12, PARTER, Mun. Craiova, jud. DOLJ
Telefon 0767306920

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DEMETRIAD ADRIAN MARIUS · administratorDEMETRIAD GABRIELA-MARIANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.09.2007
CAEN4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEMAT CONSTRUCT SRL după CUI 22373507 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.189.374 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
610.320 lei
-16.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă51.3%
Față de sectorpeste 85% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 432 de firme din Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 476 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 56.951 lei20142015: 187.757 lei20152016: 524.987 lei20162017: 456.718 lei20172018: 394.553 lei20182019: 218.591 lei20192020: 240.200 lei20202021: 399.111 lei20212022: 446.004 lei20222023: 1.216.650 lei20232024: 1.115.364 lei20242025: 1.189.374 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.189.374 lei 610.320 lei 1
2024 1.115.364 lei 733.205 lei 1
2023 1.216.650 lei 864.267 lei 2
2022 446.004 lei 156.491 lei 1
2021 399.111 lei 175.478 lei 1
2020 240.200 lei 34.710 lei 1
2019 218.591 lei 22.661 lei 1
2018 394.553 lei 141.172 lei 1
2017 456.718 lei 158.714 lei 1
2016 524.987 lei 93.153 lei 1
2015 187.757 lei 13.417 lei 1
2014 56.951 lei -10.756 lei 1
2013 108.452 lei 41.645 lei 4
2012 246.141 lei 92.049 lei 4
2011 305.698 lei 148.130 lei 4
2010 139.734 lei -58.637 lei 1
2009 226.114 lei 5.600 lei
2008 331.101 lei 316 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile+44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 232 zile+212 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 51,31%−14,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,94%+3,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,4×−16,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,28%−9,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,95%−9,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,06%−3,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.189.374 lei+74.010 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,35×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 254,9× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 101,94%−90,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 154 din 542 firme active cu bilanț depus (CAEN 4299)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 925 firme active din sector
SectorCAEN 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEMAT CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEMAT CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DEMAT CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DEMAT CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 22373507, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001734165. Firma a fost înființată la data de 7 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

La ultima verificare, DEMAT CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.189.374 lei și un rezultat net de 610.320 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEMAT CONSTRUCT SRL?

DEMAT CONSTRUCT SRL (CUI 22373507) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEMAT CONSTRUCT SRL în sectorul său?

DEMAT CONSTRUCT SRL ocupă locul 154 din 542 firme active cu bilanț depus în CAEN 4299 (Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEMAT CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

DEMAT CONSTRUCT SRL este mai veche decât 71% dintre cele 925 firme active cu CAEN 4299.

Este DEMAT CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEMAT CONSTRUCT SRL (CUI 22373507) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEMAT CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEMAT CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEMAT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEMAT CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEMAT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, DEMAT CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEMAT CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, DEMAT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.189.374 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEMAT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează DEMAT CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.