Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › INCENTIVE SRL

INCENTIVE SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Orş. Pucioasa
CUI 22436419 · J2007001217150
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INCENTIVE SRL
Cod fiscal (CIF) RO22436419
Nr. Reg. Comerțului J2007001217150
Sediu social Str. REPUBLICII, bl. A3, et. 3, ap. 5, Orş. Pucioasa, jud. DÂMBOVIŢA, 135400
Telefon 760115

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.09.2007
CAEN6220 · Transporturi aeriene ocazionale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INCENTIVE SRL după CUI 22436419 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
18.000 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
2.910 lei
+390.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.2%
Mărime față de sector0 angajați · peste 5% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 14.323 lei20132014: 4.090 lei20142015: 0 lei20152017: 32.213 lei20172018: 13.263 lei20182019: 15.568 lei20192020: 8.438 lei20202021: 145.620 lei20212022: 91.214 lei20222023: 16.400 lei20232024: 0 lei20242025: 18.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.000 lei 2.910 lei 0
2024 0 lei -1.001 lei 0
2023 16.400 lei 2.134 lei 1
2022 91.214 lei 47.582 lei 1
2021 145.620 lei 30.880 lei 0
2020 8.438 lei 2.372 lei 0
2019 15.568 lei -420 lei 0
2018 13.263 lei -1.496 lei 1
2017 32.213 lei 9.817 lei 1
2016 -11.934 lei 0
2015 0 lei -3.918 lei 0
2014 4.090 lei -6.428 lei 0
2013 14.323 lei 276 lei
2012 61.410 lei -14.335 lei
2011 85.000 lei -6.926 lei
2010 49.400 lei -9.257 lei
2009 51.880 lei 6.439 lei
2008 88.770 lei 48.008 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,17% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,62%+27,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,59×−6,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,63×+0,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 89,1%+93,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 54,69%+58,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,38%−27,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,38× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 30,37%+41,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.118 din 3.463 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 9.203 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Transporturi aeriene ocazionale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 5 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J15/1217/2007 → J2007001217150

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INCENTIVE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INCENTIVE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INCENTIVE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INCENTIVE SRL, cu sediul în Orş. Pucioasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 22436419, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001217150. Firma a fost înființată la data de 20 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Transporturi aeriene ocazionale (CAEN 6220).

La ultima verificare, INCENTIVE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.000 lei și un rezultat net de 2.910 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INCENTIVE SRL?

INCENTIVE SRL (CUI 22436419) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INCENTIVE SRL în sectorul său?

INCENTIVE SRL ocupă locul 3.118 din 3.463 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Transporturi aeriene ocazionale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INCENTIVE SRL față de firmele din același domeniu?

INCENTIVE SRL este mai veche decât 94% dintre cele 9.203 firme active cu CAEN 6220.

Este INCENTIVE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INCENTIVE SRL (CUI 22436419) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INCENTIVE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INCENTIVE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INCENTIVE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INCENTIVE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INCENTIVE SRL plătitoare de TVA?

Da, INCENTIVE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INCENTIVE SRL?

În anul 2025, INCENTIVE SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.000 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INCENTIVE SRL?

Firmoscop analizează INCENTIVE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.