Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SKYNET TECH S.R.L.

SKYNET TECH S.R.L.

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 22446374 · J40/17672/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SKYNET TECH S.R.L.
CUI 22446374
Nr. Reg. Comerțului J40/17672/2007
Sediu social Str. Patrioţilor nr. 7, bl. PM 6, sc. 4, et. 8, ap. 144, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0745142506

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MATEI IOAN - ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.09.2007
CAEN9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SKYNET TECH S.R.L. după CUI 22446374 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2021
455.136 lei
+762.0% vs 2020
Profit net 2021
210.619 lei
+261.6% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă46.3%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 33.690 lei20102011: 36.792 lei20112012: 3.100 lei20122013: 8 lei20132014: 52.101 lei20142015: 281.369 lei20152016: 60.600 lei20162017: 81.190 lei20172018: 16.900 lei20182019: 125.263 lei20192020: 52.800 lei20202021: 455.136 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 455.136 lei 210.619 lei 1
2020 52.800 lei -130.308 lei
2019 125.263 lei 82.791 lei
2018 16.900 lei -22.618 lei
2017 81.190 lei 23.825 lei
2016 60.600 lei -6.006 lei
2015 281.369 lei 199.043 lei
2014 52.101 lei 6.342 lei
2013 8 lei -10.336 lei
2012 3.100 lei -14.926 lei
2011 36.792 lei -13.008 lei
2010 33.690 lei -12.407 lei 1
2009 36.373 lei 3.324 lei 1
2008 35.221 lei 13.211 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 179 zile+141 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 341 zile+317 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,28%+293,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,15%+36,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,22×−9,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,82×+0,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 77,54%+298,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,54%+244,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,85%−36,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 455.136 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 28,83× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 89,43%+160,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 149 din 1.192 firme active cu bilanț depus (CAEN 9511)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 2.340 firme active din sector
SectorCAEN 9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)287.880 lei

Cumpărători: ORAS OTOPENI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SKYNET TECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SKYNET TECH S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SKYNET TECH S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SKYNET TECH S.R.L., cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22446374, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/17672/2007. Firma a fost înființată la data de 21 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 9511).

La ultima verificare, SKYNET TECH S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 455.136 lei și un rezultat net de 210.619 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SKYNET TECH S.R.L.?

SKYNET TECH S.R.L. (CUI 22446374) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SKYNET TECH S.R.L. în sectorul său?

SKYNET TECH S.R.L. ocupă locul 149 din 1.192 firme active cu bilanț depus în CAEN 9511 (Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SKYNET TECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SKYNET TECH S.R.L. este mai veche decât 73% dintre cele 2.340 firme active cu CAEN 9511.

Este SKYNET TECH S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SKYNET TECH S.R.L. (CUI 22446374) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SKYNET TECH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SKYNET TECH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SKYNET TECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SKYNET TECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SKYNET TECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SKYNET TECH S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SKYNET TECH S.R.L.?

În anul 2021, SKYNET TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 455.136 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SKYNET TECH S.R.L.?

Firmoscop analizează SKYNET TECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.