Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › DIADRIVE SRL

DIADRIVE SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 22460891 · J04/1651/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIADRIVE SRL
Cod fiscal (CIF) RO22460891
Nr. Reg. Comerțului J04/1651/2007
Sediu social Cal. Moldovei nr. 112, Mun. Bacău, 600352
Telefon 0744473184

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.09.2007
CAEN8553 · Școli de conducere (pilotaj)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIADRIVE SRL după CUI 22460891 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
676.174 lei
-50.0% vs 2024
Profit net 2025
-366.226 lei
-286.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-54.2%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.373 de firme din Școli de conducere (pilotaj) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.494 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 105.240 lei20142015: 162.638 lei20152016: 177.880 lei20162017: 202.780 lei20172018: 280.410 lei20182019: 299.490 lei20192020: 430.552 lei20202021: 990.747 lei20212022: 961.371 lei20222023: 1.898.360 lei20232024: 1.353.149 lei20242025: 676.174 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 676.174 lei -366.226 lei 5
2024 1.353.149 lei 196.264 lei 5
2023 1.898.360 lei 560.577 lei 5
2022 961.371 lei 95.173 lei 7
2021 990.747 lei 105.921 lei 7
2020 430.552 lei -18.095 lei 8
2019 299.490 lei 16.454 lei 9
2018 280.410 lei 28.354 lei 9
2017 202.780 lei -9.923 lei 8
2016 177.880 lei 1.104 lei 7
2015 162.638 lei 16.949 lei 6
2014 105.240 lei 20.930 lei 4
2013 70.040 lei -29.851 lei 4
2012 108.179 lei -15.466 lei 3
2011 106.497 lei -36.522 lei 4
2010 74.290 lei -32.698 lei 3
2009 21.650 lei -7.883 lei 2
2008 4.850 lei -13.058 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 76 zile+42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -54,16%−68,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,75%+23,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,29×−2,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77×+0,51 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -201,11%−240,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -114,33%−145,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,85%−22,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 135.235 lei−135.395 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,11×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,24×+2,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile−33 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -34,95%−54,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 168 din 1.777 firme active cu bilanț depus (CAEN 8553)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 4.757 firme active din sector
SectorCAEN 8553 · Școli de conducere (pilotaj) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)332.534 lei

Cumpărători: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 1, PRIMARIA MUNICIPIULUI OLTENITA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2007001651040 → J04/1651/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/1651/2007 → J2007001651040

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIADRIVE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIADRIVE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DIADRIVE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIADRIVE SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 22460891, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1651/2007. Firma a fost înființată la data de 25 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

La ultima verificare, DIADRIVE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 676.174 lei și un rezultat net de -366.226 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIADRIVE SRL?

DIADRIVE SRL (CUI 22460891) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DIADRIVE SRL în sectorul său?

DIADRIVE SRL ocupă locul 168 din 1.777 firme active cu bilanț depus în CAEN 8553 (Școli de conducere (pilotaj)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIADRIVE SRL față de firmele din același domeniu?

DIADRIVE SRL este mai veche decât 79% dintre cele 4.757 firme active cu CAEN 8553.

Este DIADRIVE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIADRIVE SRL (CUI 22460891) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIADRIVE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIADRIVE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIADRIVE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIADRIVE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIADRIVE SRL plătitoare de TVA?

Da, DIADRIVE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIADRIVE SRL?

În anul 2025, DIADRIVE SRL a raportat o cifră de afaceri de 676.174 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIADRIVE SRL?

Firmoscop analizează DIADRIVE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.