RDI UNIVERSAL S.R.L.
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
POPOIU IONEL · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută RDI UNIVERSAL S.R.L. după CUI 22477281 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 4.804 firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.
Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 21.423.390 lei | 118.064 lei | 19 |
| 2024 | 19.296.074 lei | 90.225 lei | 16 |
| 2023 | 20.205.991 lei | 77.824 lei | 18 |
| 2022 | 21.669.943 lei | 852.036 lei | 17 |
| 2021 | 12.927.648 lei | 562.798 lei | 12 |
| 2020 | 7.023.567 lei | 312.925 lei | 7 |
| 2019 | 1.696.923 lei | 47.568 lei | 2 |
| 2018 | 184 lei | 86 lei | — |
| 2017 | 184 lei | 178 lei | 0 |
| 2016 | 275.503 lei | -17.228 lei | 1 |
| 2015 | — | -13.013 lei | 1 |
| 2014 | 0 lei | 0 lei | — |
| 2013 | 0 lei | 0 lei | — |
| 2012 | 0 lei | 0 lei | — |
| 2011 | 0 lei | 0 lei | — |
| 2010 | — | — | — |
| 2009 | 8.884 lei | 4.405 lei | — |
| 2008 | 21.315 lei | 16.801 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 278 din 4.266 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4683) |
| Vechime relativă | mai veche decât 75% dintre cele 5.512 firme active din sector |
| Sector | CAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare → |
Contracte publice
Cumpărători: COMUNA APATEU
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru RDI UNIVERSAL S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți RDI UNIVERSAL S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
RDI UNIVERSAL S.R.L., cu sediul în Municipiul Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 22477281, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001756024. Firma a fost înființată la data de 27 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
La ultima verificare, RDI UNIVERSAL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.423.390 lei și un rezultat net de 118.064 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are RDI UNIVERSAL S.R.L.?
RDI UNIVERSAL S.R.L. (CUI 22477281) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă RDI UNIVERSAL S.R.L. în sectorul său?
RDI UNIVERSAL S.R.L. ocupă locul 278 din 4.266 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.
Cât de veche este RDI UNIVERSAL S.R.L. față de firmele din același domeniu?
RDI UNIVERSAL S.R.L. este mai veche decât 75% dintre cele 5.512 firme active cu CAEN 4683.
Este RDI UNIVERSAL S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare RDI UNIVERSAL S.R.L. (CUI 22477281) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este RDI UNIVERSAL S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, RDI UNIVERSAL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în RDI UNIVERSAL S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RDI UNIVERSAL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este RDI UNIVERSAL S.R.L. plătitoare de TVA?
Da, RDI UNIVERSAL S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a RDI UNIVERSAL S.R.L.?
În anul 2025, RDI UNIVERSAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.423.390 lei și un număr mediu de 19 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RDI UNIVERSAL S.R.L.?
Firmoscop analizează RDI UNIVERSAL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- SMART COMSERV SRL · Sat Seleuş, Comuna Seleuş · CA 141.334.087 lei
- TISSUE TRADE S.R.L. · Sat Felnac, Comuna Felnac · CA 91.208.840 lei
- MIRADA CONSTRUCT SRL · Sat Sânleani, Comuna Livada · CA 61.806.631 lei
- ANIDORA CONSTRUCT 2012 SRL · Loc. Ineu, Oraş Ineu · CA 55.751.126 lei
- LABRADOR SRL · Sat Sânleani, Comuna Livada · CA 41.366.913 lei
- BG-GRASPOINTNER S.R.L. · Sat Ghioroc, Comuna Ghioroc · CA 20.677.874 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.