Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › MOCEA & CO SRL

MOCEA & CO SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Roşiori de Vede
CUI 22493651 · J2007000691346
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOCEA & CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO22493651
Nr. Reg. Comerțului J2007000691346
Sediu social Str. Carpaţi nr. 66, Mun. Roşiori de Vede, jud. TELEORMAN, 145100
Telefon 0724305251

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MOCEA MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.10.2007
CAEN9321 · Activități ale parcurilor tematice și de distracții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOCEA & CO SRL după CUI 22493651 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.484.501 lei
+44.0% vs 2024
Profit net 2025
112.035 lei
+84.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.5%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 406.136 lei20142015: 510.527 lei20152016: 1.631.408 lei20162017: 972.670 lei20172018: 868.451 lei20182019: 1.315.136 lei20192020: 2.075.392 lei20202021: 1.860.576 lei20212022: 1.011.919 lei20222023: 2.433.078 lei20232024: 1.028.737 lei20242025: 1.484.501 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.484.501 lei 112.035 lei 1
2024 1.028.737 lei 60.889 lei 1
2023 2.433.078 lei 1.212.784 lei 1
2022 1.011.919 lei 1.196.259 lei 1
2021 1.860.576 lei 1.159.776 lei 1
2020 2.075.392 lei 966.454 lei 1
2019 1.315.136 lei 864.321 lei 1
2018 868.451 lei 1.399.468 lei 1
2017 972.670 lei 953.165 lei 1
2016 1.631.408 lei 55.842 lei
2015 510.527 lei 24.850 lei
2014 406.136 lei 11.955 lei
2013 462.962 lei 1.676 lei
2012 480.136 lei 41.333 lei
2011 815.865 lei 3.528 lei
2009 280.381 lei 26.931 lei
2008 24.874 lei 7.126 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.428 zile−275 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.165 zile−134 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,55%+1,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,74%+4,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,29×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,5%+0,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,84%+0,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,26%−4,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.484.501 lei+455.764 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,11× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,14×+0,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 321 zile−81 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,9%+0,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14 din 251 firme active cu bilanț depus (CAEN 9321)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 713 firme active din sector
SectorCAEN 9321 · Activități ale parcurilor tematice și de distracții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOCEA & CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOCEA & CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MOCEA & CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOCEA & CO SRL, cu sediul în Mun. Roşiori de Vede, are codul unic de înregistrare (CUI) 22493651, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000691346. Firma a fost înființată la data de 2 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități ale parcurilor tematice și de distracții (CAEN 9321).

La ultima verificare, MOCEA & CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.484.501 lei și un rezultat net de 112.035 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOCEA & CO SRL?

MOCEA & CO SRL (CUI 22493651) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MOCEA & CO SRL în sectorul său?

MOCEA & CO SRL ocupă locul 14 din 251 firme active cu bilanț depus în CAEN 9321 (Activități ale parcurilor tematice și de distracții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOCEA & CO SRL față de firmele din același domeniu?

MOCEA & CO SRL este mai veche decât 88% dintre cele 713 firme active cu CAEN 9321.

Este MOCEA & CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOCEA & CO SRL (CUI 22493651) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOCEA & CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOCEA & CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MOCEA & CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOCEA & CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOCEA & CO SRL plătitoare de TVA?

Da, MOCEA & CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOCEA & CO SRL?

În anul 2025, MOCEA & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.484.501 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOCEA & CO SRL?

Firmoscop analizează MOCEA & CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.