Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › PRINTVISION S.R.L.

PRINTVISION S.R.L.

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 22514533 · J2007000803284
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRINTVISION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO22514533
Nr. Reg. Comerțului J2007000803284
Sediu social Str. George Coşbuc nr. 12, Mun. Sibiu, 550013
Telefon 0723435258

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ROTUNĂ GEORGE DANIEL · administratorMILITĂRESCU DIANA ELENA · administratorPĂMÎNT LAURA · administratorVLAD DORINA-ODISEIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 30.07.2024
CAEN4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRINTVISION S.R.L. după CUI 22514533 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
461.102 lei
+30.0% vs 2024
Profit net 2025
-56.050 lei
-2619.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.2%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.385 de firme din Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,7%.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 187.628 lei20142015: 180.096 lei20152016: 127.727 lei20162017: 59.669 lei20172018: 59.400 lei20182019: 44.479 lei20192020: 42.178 lei20202021: 65.720 lei20212022: 72.387 lei20222023: 88.164 lei20232024: 354.489 lei20242025: 461.102 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 461.102 lei -56.050 lei
2024 354.489 lei -2.061 lei
2023 88.164 lei -9.456 lei
2022 72.387 lei 21.741 lei
2021 65.720 lei 14.203 lei
2020 42.178 lei -2.458 lei
2019 44.479 lei 1.674 lei
2018 59.400 lei 37.270 lei 1
2017 59.669 lei 16.039 lei 1
2016 127.727 lei 13.751 lei 1
2015 180.096 lei 21.825 lei 1
2014 187.628 lei 18.954 lei 1
2013 134.442 lei 20.861 lei 2
2012 173.038 lei -7.554 lei 4
2011 212.969 lei -2.000 lei 3
2010 220.836 lei 29.229 lei 2
2009 230.135 lei 34.269 lei 2
2008 242.495 lei 36.229 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 129 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 55 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,16%−11,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,17%+7,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,12×−0,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,89×+0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -30,82%−29,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -16,28%−15,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,83%−7,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,34×+0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,22×+1,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 113 zile−104 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,83%−10,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 558 din 1.467 firme active cu bilanț depus (CAEN 4740)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 2.023 firme active din sector
SectorCAEN 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.07.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 30.07.2024 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRINTVISION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRINTVISION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRINTVISION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRINTVISION S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 22514533, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000803284. Firma a fost înființată la data de 5 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

La ultima verificare, PRINTVISION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 461.102 lei și un rezultat net de -56.050 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRINTVISION S.R.L.?

PRINTVISION S.R.L. (CUI 22514533) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRINTVISION S.R.L. în sectorul său?

PRINTVISION S.R.L. ocupă locul 558 din 1.467 firme active cu bilanț depus în CAEN 4740 (Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRINTVISION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PRINTVISION S.R.L. este mai veche decât 80% dintre cele 2.023 firme active cu CAEN 4740.

Este PRINTVISION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRINTVISION S.R.L. (CUI 22514533) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRINTVISION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRINTVISION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRINTVISION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRINTVISION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRINTVISION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PRINTVISION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRINTVISION S.R.L.?

În anul 2025, PRINTVISION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 461.102 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRINTVISION S.R.L.?

Firmoscop analizează PRINTVISION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.